Blomqvist / Kunsthandel / Samtid & Moderne

Kunsthandel

Søk direkte etter objekt
Se web-tv
Tilslagsliste
Auksjon: tirsdag 16. oktober 2018 kl 18.00

AUKSJON AVSLUTTET Samtid & Moderne

Blomqvists store auksjon over moderne kunst og samtidskunst viste gode takter for kunstmarkedet. Spesielt de kvinnelige kunstnerne gjorde det sterkt på auksjonen, med flere nye prisrekorder.

Irma Salo Jægers flotte maleri «Kilden oppstår» fra 1961 endte på 146 400 kroner. Gunnvor Advocaats «Gul morgen» fra 1969 endte på 122 000 kroner noe som er en dobling av tidligere prisrekord for kunstneren. For Anna-Eva Bergmans papirarbeid fra 1958 må kjøper ut med 256 200 kroner. Det er en meget solid pris for et arbeide på papir. Gledelig er det også at Vanessa Bairds kunst selger godt. Hun er en svært aktuell samtidskunstner med store mønstringer i inn- og utland, og i utgangspunktet ikke en «kommersiell» kunstner.

Se den digitale katalogen her

Nils Aas / Gunnvor Advocaat / Vanessa Baird / Anna-Eva Bergman / Harry Bertoia / Roger Bissiere / Bjertnæs og Melgaard  / Sverre Bjertnæs / Håkon Bleken / Bjørn Carlsen / Arne Ekeland / Lars Elling / Harald Fenn / Rainer Fetting / Kai Fjell / Bertil Greging / Håkon Gullvåg / Gunnar S. Gundersen / Arnold Haukeland / Olav Christopher Jenssen / Erik Harry Johannessen / Jens Johannessen / Rune Johansen / Irma Salo Jæger / Ludvig Karsten / Arne Kavli / Kåre Kivijärvi / Halvdan Ljøsne / Bjarne Melgaard / Rolf Nesch / Kjell Nupen / Kjell Erik Killi Olsen / Kjell Pahr-Iversen / Etter Pablo Picasso / Johs Rian / Leonard Rickhard / Knut Rose / Tom Sandberg / Inger Sitter / Kjartan Slettemark / Vibeke Slyngstad / Olav Strømme / Reidar Särestöniemi / Odd Tandberg / Vibeke Tandberg / Kjell Torriset / Kåre Tveter / Jørleif Uthaug / Ryszard Warsinski / Jakob Weidemann / Roar Wold / Zao Wou-Ki / Terje Ythjall

Ta kontakt med en av våre eksperter med spørsmål angående auksjonen:

Birgitte Chr. Schiøth  22 70 87 89 birgitte@blomqvist.no    
Erlend Hammer 22 70 87 75 erlend@blomqvist.no    
Gunnar Krogh-Hansen 22 70 87 84 gunnar@blomqvist.no    
Elisabeth Vik Forsberg 22 70 87 76 elisabeth@blomqvist.no    
Knut Forsberg 22 70 87 82 knut@blomqvist.no    
Toril Winger Johnson 22 70 87 77 toril@blomqvist.no    
         

Visning

9. -15. oktober

(man-fre 11-17 / lør-søn 12-17)

Bilder fra auksjonen