Blomqvist / Kunsthandel / Samtid, Moderne & Klassisk

Kunsthandel

Søk direkte etter objekt
Se katalog
Auksjon: tirsdag 11. desember 2018 kl 18.00

VISNING PÅGÅR Samtid, Moderne & Klassisk

Katalogen for årets siste auksjon som inneholder maleri, skulptur, og arbeid på papir samt sølv er på publisert. Velkommen til visningen som åpner 4. desember kl. 18.

Auksjonen byr på verk fra alle epoker helt frem til kunstnere i virksomhet i dag, og det blir interessant å følge verker av Steinar Jakobsen, Vanessa Baird og Bjarne Melgaard som alle tre er aktuelle med nylig avsluttede eller pågående separatutstillinger.
Med vår nylig oppnådde auksjonsrekord – Guldhornet av Kittelsen solgt for 12,8 millioner -opplever vi at norsk klassisk kunst står i stigende kurs, og dette gjelder ikke minst når vi har å gjøre med verk på det høyeste kvalitetsnivået. Også i vår nå aktuelle katalog finner vi eksempler på dette, eksempelvis med Hans Gudes «Fra Christianiafjorden», et av de sterkeste maleriene av kunstneren som har vært ute i markedet på lang tid. Samtidig er Frits Thaulow, Jakob Weidemann, Adolph Tidemand og Christian Krohg representert med svært gode verk.

SE DEN DIGITALE KATALOGEN HER

Ta kontakt med en av våre eksperter med spørsmål ang. auksjonen:

Birgitte Chr. Schiøth  22 70 87 89 birgitte@blomqvist.no    
Erlend Hammer 22 70 87 75 erlend@blomqvist.no    
Elisabeth Vik Forsberg 22 70 87 76 elisabeth@blomqvist.no    
Knut Forsberg 22 70 87 82 knut@blomqvist.no    
Toril Winger Johnson 22 70 87 77 toril@blomqvist.no    
Gunnar Krogh-Hansen 22 70 87 84 gunnar@blomqvist.no    
         

Bilder fra auksjonen