Blomqvist / Auction / Norwegian Highlights / Tilslagsliste

Norwegian Highlights

    Amaldus Nielsen Fra Bømlo, innseilingen til Hardanger, 1888
    Olje på lerret, 23 x 38 cm
    Signert og datert nede til venstre: Amaldus Nielsen 1888
    Lot number 1
    End 26.11.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Johan Fredrik Eckersberg Fjordlandskap fra Vollen ved Asker, 1856
    Olje på lerret, 41 x 59 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. F. Eckersberg 1856
    Lot number 2
    End 26.11.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Knud Bergslien Interiør med fiskeren og hans kone, 1869
    Olje på lerret, 55 x 65 cm
    Signert, stedsbestemt og datert nede til høyre: K. Bergslien Kjøbh 1869
    Lot number 3
    End 26.11.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Axel Ender En hvil i fjellet
    Olje på lerret, 66 x 46 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 4
    End 26.11.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Nils Aas Byste av Jakob Weidemann, 2002
    Bronse, HØYDE 51 cm
    Signert og datert: NAA 02
    Lot number 5
    End 26.11.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Jakob Weidemann "Hode" 1950
    Olje på plate, 55 x 46 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 50
    Lot number 6
    End 26.11.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1957
    Olje på lerret, 28 x 39 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gunnar SG 59
    Lot number 7
    End 26.11.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Inger Sitter "Sorte former" 1962
    Akryl og olje på plate, 125 x 95 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sitter - 62
    Lot number 8
    End 26.11.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Christian Krohg "Øyenvidner" 1895 eller senere
    Olje på lerret, 64 x 100 cm
    Signert nede til venstre: C Krohg
    Lot number 9
    End 26.11.2019
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Christian Krohg Interiør fra fiskerstue på Skagen
    Olje på plate, 35 x 31 cm
    Signert og stedsbestemt oppe til venstre: C Krohg Skagen
    Lot number 10
    End 26.11.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Nina Sundbye "Himmeldronningen" 1996/97
    Bronse, HØYDE 164 cm
    Signert og datert på plinten: Nina Sundbye 1996
    Lot number 11
    End 26.11.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Anna-Eva Bergman Komposisjon, 1966
    Metallfolie og olje på plate, 49 x 63 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB 1966
    Lot number 12
    End 26.11.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 420 000 NOK