Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Edvard Munch "Madonna" 1896
    Litografi trykket i svart på tykt grågrønt papir
    Papirmål 625 x 470 mm
    Lot number 20
    End 18.06.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Ludvig Karsten "Fra Brøndums have, Skagen" 1922
    Olje på lerret, 60 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Karsten -22
    Lot number 27
    End 18.06.2019
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 700 000 NOK

    Christian Krohg "Hal inn!" 1893
    Olje på lerret, 100 x 82 cm
    Signert nede til høyre: C. Krohg
    Lot number 17
    End 18.06.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Frans Widerberg "To vingehester" trolig 1998
    Olje på lerret, 208 x 245 cm
    Signert nede til høyre: F W
    Lot number 36
    End 18.06.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Lena Cronqvist "Den autistiska" 1984
    Tempera og olje på lerret, 169 x 135 cm
    Signert og datert nede til venstre: L. Cronqvist 1984
    Lot number 23
    End 18.06.2019
    330 000 - 360 000 NOK
    34 957 - 38 135 EUR
    30 342 - 33 100 GBP
    39 059 - 42 610 USD

    Litografi i farger
    Papirmål 70 x 78 cm
    Lot number 67
    End 18.06.2019
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Rolf Nesch "Teatergarderobe" 1948
    Fargemetalltrykk, diptyk, et av 10, hvert trykk måler 495 x 420 mm
    Signert nede til høyre: Nesch
    Lot number 26
    End 18.06.2019
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Hammer price 540 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen "Panorama/Phonetica" 2008/2009
    Akryl på lerret, 195 x 185 cm
    Signert og datert verso: Jenssen Berlin 2008-2009
    Lot number 19
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Lars Hertervig Landskap med høye trær, ca. 1860
    Akvarell på papir, 14 x 23 cm
    Signert nede til høyre: Hertervig
    Lot number 12
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Johs. Rian "Tanja" 1972
    Olje på lerret, 101 x 80 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 72
    Lot number 10
    End 18.06.2019
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Nico Widerberg "Sig" 2006
    Granitt, HØYDE 166 cm inklusiv sokkel
    Signert, datert og titulert bak på sokkelen: Nico Widerberg Sig 2006
    Lot number 42
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Arnold Haukeland Uten tittel, ca 1970
    Sortmalt og rustpatinert stål, 59 x 120 x 28 cm
    Usignert
    Lot number 41
    End 18.06.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR