Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Kåre Kivijärvi Fra Finnmark, ca 1960
    Sølvgelatin, 24 x 18 cm
    Fotografens eget stempel på baksiden av fotografiet: Photo and copyright:
    Lot number 68
    End 18.06.2019
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Torbjørn Rødland "Tropisk Solnedgang" 1996
    C-print, 64 x 83 cm (inkludert ramme)
    Signert verso: Rødland 1996
    Lot number 82
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Rolf Nesch Blå blomster i vase, 1939
    Akvarell på papir, 68 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Rolf Nesch 39
    Lot number 31
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnar Berg Vinter i Lofoten
    Olje på lerret, 35 x 50 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar Berg
    Lot number 45
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Rudolph Thygesen 17. mai 1922
    Olje på lerret, 85 x 72 cm
    Signert og datert nede til høyre: R. Th. - 22
    Lot number 32
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Vibeke Slyngstad "Drifting II" 2005
    Olje på lerret, 75 x 110 cm
    Titulert, signert og datert verso: "Drifting II" Vibeke Slyngstad-05
    Lot number 53
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kåre Kivijärvi "Distriktslegen , Porsanger" 1970
    Sølvgelatin, 30 x 24 cm, vintage
    Fotografens eget stempel verso av fotografiet: Photo and copyright Kåre
    Lot number 69
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Torbjørn Rødland Uten tittel, 2000
    Lentikular, 3D-print foto, to stk a 11 x 9 cm (L)
    Signert og datert verso: Rødland -00
    Lot number 81
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Torbjørn Rødland "Frau mit bleistift Nr. 1" 2002
    C- print, 57 x 45 cm
    Alle opplysninger på etikett verso fra Galleri Wang, Oslo
    Lot number 73
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Per Maning "Seal 6" 1983/1995
    Sølvgelatin
    Papirmål 60 x 50 cm
    Lot number 76
    End 18.06.2019
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Terje Ythjall "Den lange reisen" 1995
    Olje på lerret, 75 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Terje Ythjall 1995
    Lot number 48
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Vincent Stoltenberg Lerche Munker utfører håndarbeid, 1881
    Olje på lerret, 52 x 63 cm
    Signert og datert nede til venstre: Vinc St. Lerche Df 81
    Lot number 46
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK