Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Terje Ythjall "Den lange reisen" 1995
    Olje på lerret, 75 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Terje Ythjall 1995
    Lot number 48
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Roar Wold "Orange former" 1964
    Olje på lerret, 80 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Roar Wold 64
    Lot number 50
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Roar Wold "Komposisjon blått-rødt" 1992
    Olje på lerret, 120 x 99 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 33
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Joel Peter Witkin "The Beginning of Fashion Stories" 2007
    Sølvgelatin, 58 x 71 cm
    Signert, titulert, datert og nummerert verso:
    Lot number 78
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Nico Widerberg "Sig" 2006
    Granitt, HØYDE 166 cm inklusiv sokkel
    Signert, datert og titulert bak på sokkelen: Nico Widerberg Sig 2006
    Lot number 42
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Frans Widerberg "To vingehester" trolig 1998
    Olje på lerret, 208 x 245 cm
    Signert nede til høyre: F W
    Lot number 36
    End 18.06.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1964
    Olje på lerret, 50 x 70 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 64
    Lot number 62
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1954
    Olje på plate, 46 x 54 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 54
    Lot number 3
    End 18.06.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Jakob Weidemann Inntrykk fra naturen, 1990
    Olje på lerret, 70 x 60 cm
    Utydelig signert og datert nede til høyre: Weidemann -90
    Lot number 43
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Kåre Tveter "Øen i vintersol" 1969
    Olje på lerret, 65 x 79 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 28
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Adolph Tidemand "Adolph Tidemand jr. 9 maaneder" 1846
    Olje på lerret, 21 x 18 cm
    Signert, titulert og datert nede til venstre: 1846 AT fec.
    Lot number 56
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Rudolph Thygesen 17. mai 1922
    Olje på lerret, 85 x 72 cm
    Signert og datert nede til høyre: R. Th. - 22
    Lot number 32
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK