Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Dag Alveng "Meningen med livet" 1997/2013
    Sølvgelatin, 125 x 154 cm
    Signert, titulert og datert verso: Dag Alveng 2013
    Lot number 72
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Anders Askevold Fjordlandskap med kyr, 1895
    Olje på lerret, 67 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: A. Askevold Ddf 1895
    Lot number 58
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Jean Michel Atlan Komposisjon med figur, 1949
    Pastell og blandingsteknikk på papir, 27 x 32 cm
    Signert og datert nede til venstre: 49 Atlan
    Lot number 9
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Synnøve Anker Aurdal Brune fugler, 1958
    Billedvev, 110 x 170 cm
    Signert i veven nede til høyre: SA
    Lot number 37
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Vanessa Baird Uten tittel, 1991
    Pastell på papir, 106 x 78 cm
    Signert nede til høyre: Vanessa Baird 91
    Lot number 13
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Per Barclay "Adolf Gun, Harstad 1" 2009
    Digital c-print, 170 x 170 cm
    Signert, datert og nummerert verso: Per Barclay -09, 1/5
    Lot number 74
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Gunnar Berg Vinter i Lofoten
    Olje på lerret, 35 x 50 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar Berg
    Lot number 45
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Sverre Bjertnæs "Poem for the Living Dead" 2004
    Olje på lerret, triptyk, 155 x 330 cm
    Signert verso: S Bjertnæs
    Lot number 59
    End 18.06.2019
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Kenneth Blom Uten tittel, 2017
    Olje på lerret, 120 x 140 cm
    Signert på høyre side: Blom 17
    Lot number 44
    End 18.06.2019
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Olje på lerret, 100 x 100 cm
    Signert nede til høyre: Blom 17
    Lot number 66
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Bjørn Båsen "Taffel (Destructed) III" 2009
    Olje og modelleringspasta på lerret, 125 x 140 cm
    Signert, titulert og datert verso: Bjørn B Båsen 2009
    Lot number 8
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Marc Chagall (after) "Sirene et poisson" 1967
    Fargelitografi, XVLL/LXXV
    Papirmål 73 x 52,5 cm
    Lot number 54
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK