Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Sebastian Helling "Blue is beautiful" 2011
    Olje på lerret, 220 x 183 cm
    Signert oppe til høyre: S. H.
    Lot number 38
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Christian Krohg I hardt vær
    Olje på lerret, 50 x 80
    Signert nede til høyre: C. Krohg
    Lot number 39
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Christian Krohg "Øyenvitnene" 1895
    Olje på lerret, 50 x 71 cm
    Lot number 40
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Arnold Haukeland Uten tittel, ca 1970
    Sortmalt og rustpatinert stål, 59 x 120 x 28 cm
    Usignert
    Lot number 41
    End 18.06.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Nico Widerberg "Sig" 2006
    Granitt, HØYDE 166 cm inklusiv sokkel
    Signert, datert og titulert bak på sokkelen: Nico Widerberg Sig 2006
    Lot number 42
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Jakob Weidemann Inntrykk fra naturen, 1990
    Olje på lerret, 70 x 60 cm
    Utydelig signert og datert nede til høyre: Weidemann -90
    Lot number 43
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Kenneth Blom Uten tittel, 2017
    Olje på lerret, 120 x 140 cm
    Signert på høyre side: Blom 17
    Lot number 44
    End 18.06.2019
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Gunnar Berg Vinter i Lofoten
    Olje på lerret, 35 x 50 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar Berg
    Lot number 45
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Vincent Stoltenberg Lerche Munker utfører håndarbeid, 1881
    Olje på lerret, 52 x 63 cm
    Signert og datert nede til venstre: Vinc St. Lerche Df 81
    Lot number 46
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Johan Fredrik Eckersberg "Elveløp i Gudbrandsdalen" 1868
    Olje på lerret, 60 x 73 cm
    Signert og datert nede til venstre: J F Eckersberg 1868
    Lot number 47
    End 18.06.2019
    170 000 - 180 000 NOK
    18 008 - 19 067 EUR
    15 630 - 16 550 GBP
    20 121 - 21 305 USD

    Terje Ythjall "Den lange reisen" 1995
    Olje på lerret, 75 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Terje Ythjall 1995
    Lot number 48
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Knut Jørgensen "Antikk Fontene" 1986-87
    Olje på lerret, 113 x 205 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Jørgensen 1986-87
    Lot number 49
    End 18.06.2019
    110 000 - 120 000 NOK
    11 652 - 12 712 EUR
    10 114 - 11 033 GBP
    13 020 - 14 203 USD

    Hammer price 150 000 NOK