Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Henrik Lund I hagen, 1909
    Olje på lerret, 54 x 50 cm
    Signert og datert nede til høyre: Henrik Lund 1909
    Lot number 25
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Rolf Nesch "Teatergarderobe" 1948
    Fargemetalltrykk, diptyk, et av 10, hvert trykk måler 495 x 420 mm
    Signert nede til høyre: Nesch
    Lot number 26
    End 18.06.2019
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Hammer price 540 000 NOK

    Ludvig Karsten "Fra Brøndums have, Skagen" 1922
    Olje på lerret, 60 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Karsten -22
    Lot number 27
    End 18.06.2019
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 700 000 NOK

    Kåre Tveter "Øen i vintersol" 1969
    Olje på lerret, 65 x 79 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 28
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Johs. Rian Rosa komposisjon, 1970
    Olje på lerret, 54 x 60 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 1970
    Lot number 30
    End 18.06.2019
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Rolf Nesch Blå blomster i vase, 1939
    Akvarell på papir, 68 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Rolf Nesch 39
    Lot number 31
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Rudolph Thygesen 17. mai 1922
    Olje på lerret, 85 x 72 cm
    Signert og datert nede til høyre: R. Th. - 22
    Lot number 32
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Roar Wold "Komposisjon blått-rødt" 1992
    Olje på lerret, 120 x 99 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 33
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Per Krohg "Portrett av maleren Otto Johansen" 1912
    Olje på lerret, 71x 53 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Per Krohg 1912
    Lot number 34
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Kai Fjell "Vangsmøyane" 1935
    Olje på lerret, 118 x 126 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kai Fjell 35
    Lot number 35
    End 18.06.2019
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frans Widerberg "To vingehester" trolig 1998
    Olje på lerret, 208 x 245 cm
    Signert nede til høyre: F W
    Lot number 36
    End 18.06.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Synnøve Anker Aurdal Brune fugler, 1958
    Billedvev, 110 x 170 cm
    Signert i veven nede til høyre: SA
    Lot number 37
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 180 000 NOK