Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Kai Fjell Mor og barn
    Olje på lerret, 33 x 24 cm
    Signert nede til venstre: Kai Fjell
    Lot number 1
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Axel Ender Seterjente med håndarbeid
    Olje på lerret, 65 x 45 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 2
    End 18.06.2019
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1954
    Olje på plate, 46 x 54 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 54
    Lot number 3
    End 18.06.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Håkon Gullvåg "Utflukten" 2001-2003
    Olje på lerret, 140 x 140 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 4
    End 18.06.2019
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD

    Ørnulf Opdahl Fjordlandskap med Godøya, 1986
    Olje på lerret, 80 x 90 cm
    Signert og datert nede til venstre: Ø. Opdahl 86
    Lot number 5
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Adelsteen Normann Fjordlandskap med dampskip
    Olje på lerret, 100 x 125 cm
    Signert nede til høyre: A. Normann
    Lot number 6
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale (hookers green lake deep extra)" 2000
    Akryl på plate, 135 x 127 cm
    Titulert, datert og signert verso: H Fenn
    Lot number 7
    End 18.06.2019
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 39 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Destructed) III" 2009
    Olje og modelleringspasta på lerret, 125 x 140 cm
    Signert, titulert og datert verso: Bjørn B Båsen 2009
    Lot number 8
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Jean Michel Atlan Komposisjon med figur, 1949
    Pastell og blandingsteknikk på papir, 27 x 32 cm
    Signert og datert nede til venstre: 49 Atlan
    Lot number 9
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Johs. Rian "Tanja" 1972
    Olje på lerret, 101 x 80 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 72
    Lot number 10
    End 18.06.2019
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Johan Christian Dahl Landskapsstudie fra Gasbrack 6 Juli 1820 og Landskapsstudie, Tyrol, 9 Juli 1820
    Akvarell på to sider av ett papir, 9 x 16 cm
    Signert og datert på begge sider: Dahl
    Lot number 11
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Lars Hertervig Landskap med høye trær, ca. 1860
    Akvarell på papir, 14 x 23 cm
    Signert nede til høyre: Hertervig
    Lot number 12
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Vanessa Baird Uten tittel, 1991
    Pastell på papir, 106 x 78 cm
    Signert nede til høyre: Vanessa Baird 91
    Lot number 13
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Bjarne Melgaard Uten tittel, 2002
    Olje på lerret, 80 x 60 cm
    Lot number 14
    End 18.06.2019
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled, trolig 2016
    Akvarell på papir, 106 x 75 cm
    Signert nede til høyre: Bjarne Melgaard
    Lot number 15
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Odd Nerdrum "Palestinske fanger" 1982
    Kullstift på papir, to ark montert sammen, 88 x 140 cm
    Signert og datert oppe til venstre: Nerdrum 1982
    Lot number 16
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Christian Krohg "Hal inn!" 1893
    Olje på lerret, 100 x 82 cm
    Signert nede til høyre: C. Krohg
    Lot number 17
    End 18.06.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Olav Christopher Jenssen "The Secret 2H" 2003
    Akryl på lerret, 70 x 50 cm
    Signert, stedsbestemt og datert verso: Jenssen Berlin 2003
    Lot number 18
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Olav Christopher Jenssen "Panorama/Phonetica" 2008/2009
    Akryl på lerret, 195 x 185 cm
    Signert og datert verso: Jenssen Berlin 2008-2009
    Lot number 19
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Edvard Munch "Madonna" 1896
    Litografi trykket i svart på tykt grågrønt papir
    Papirmål 625 x 470 mm
    Lot number 20
    End 18.06.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Mari Slaattelid "The Victory of Realism V" 2007
    Akryl og olje på plexiglass, 170 x 140
    Signert og datert verso: Mari Slaattelid 2007
    Lot number 21
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Mari Slaattelid "The Victory of Realism III" 2006
    Akryl og olje på plexiglass, 170 x 140 cm
    Signert, titulert og datert verso
    Lot number 22
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Lena Cronqvist "Den autistiska" 1984
    Tempera og olje på lerret, 169 x 135 cm
    Signert og datert nede til venstre: L. Cronqvist 1984
    Lot number 23
    End 18.06.2019
    330 000 - 360 000 NOK
    34 957 - 38 135 EUR
    30 342 - 33 100 GBP
    39 059 - 42 610 USD

    Xan Krohn Båter på elven Dnepr, rundt 1910
    Olje på lerret, 62 x 71 cm
    Signert nede til høyre: Xan Krohn
    Lot number 24
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR