Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern & Classic / Katalog

    Kai Fjell Mor og barn
    Olje på lerret, 33 x 24 cm
    Signert nede til venstre: Kai Fjell
    Lot number 1
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Axel Ender Seterjente med håndarbeid
    Olje på lerret, 65 x 45 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 2
    End 18.06.2019
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1954
    Olje på plate, 46 x 54 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 54
    Lot number 3
    End 18.06.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Håkon Gullvåg "Utflukten" 2001-2003
    Olje på lerret, 140 x 140 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 4
    End 18.06.2019
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD

    Ørnulf Opdahl Fjordlandskap med Godøya, 1986
    Olje på lerret, 80 x 90 cm
    Signert og datert nede til venstre: Ø. Opdahl 86
    Lot number 5
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Adelsteen Normann Fjordlandskap med dampskip
    Olje på lerret, 100 x 125 cm
    Signert nede til høyre: A. Normann
    Lot number 6
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale (hookers green lake deep extra)" 2000
    Akryl på plate, 135 x 127 cm
    Titulert, datert og signert verso: H Fenn
    Lot number 7
    End 18.06.2019
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 39 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Destructed) III" 2009
    Olje og modelleringspasta på lerret, 125 x 140 cm
    Signert, titulert og datert verso: Bjørn B Båsen 2009
    Lot number 8
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Jean Michel Atlan Komposisjon med figur, 1949
    Pastell og blandingsteknikk på papir, 27 x 32 cm
    Signert og datert nede til venstre: 49 Atlan
    Lot number 9
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Johs. Rian "Tanja" 1972
    Olje på lerret, 101 x 80 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 72
    Lot number 10
    End 18.06.2019
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Johan Christian Dahl Landskapsstudie fra Gasbrack 6 Juli 1820 og Landskapsstudie, Tyrol, 9 Juli 1820
    Akvarell på to sider av ett papir, 9 x 16 cm
    Signert og datert på begge sider: Dahl
    Lot number 11
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Lars Hertervig Landskap med høye trær, ca. 1860
    Akvarell på papir, 14 x 23 cm
    Signert nede til høyre: Hertervig
    Lot number 12
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Vanessa Baird Uten tittel, 1991
    Pastell på papir, 106 x 78 cm
    Signert nede til høyre: Vanessa Baird 91
    Lot number 13
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Bjarne Melgaard Uten tittel, 2002
    Olje på lerret, 80 x 60 cm
    Lot number 14
    End 18.06.2019
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled, trolig 2016
    Akvarell på papir, 106 x 75 cm
    Signert nede til høyre: Bjarne Melgaard
    Lot number 15
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Odd Nerdrum "Palestinske fanger" 1982
    Kullstift på papir, to ark montert sammen, 88 x 140 cm
    Signert og datert oppe til venstre: Nerdrum 1982
    Lot number 16
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Christian Krohg "Hal inn!" 1893
    Olje på lerret, 100 x 82 cm
    Signert nede til høyre: C. Krohg
    Lot number 17
    End 18.06.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Olav Christopher Jenssen "The Secret 2H" 2003
    Akryl på lerret, 70 x 50 cm
    Signert, stedsbestemt og datert verso: Jenssen Berlin 2003
    Lot number 18
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Olav Christopher Jenssen "Panorama/Phonetica" 2008/2009
    Akryl på lerret, 195 x 185 cm
    Signert og datert verso: Jenssen Berlin 2008-2009
    Lot number 19
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Edvard Munch "Madonna" 1896
    Litografi trykket i svart på tykt grågrønt papir
    Papirmål 625 x 470 mm
    Lot number 20
    End 18.06.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Mari Slaattelid "The Victory of Realism V" 2007
    Akryl og olje på plexiglass, 170 x 140
    Signert og datert verso: Mari Slaattelid 2007
    Lot number 21
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Mari Slaattelid "The Victory of Realism III" 2006
    Akryl og olje på plexiglass, 170 x 140 cm
    Signert, titulert og datert verso
    Lot number 22
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Lena Cronqvist "Den autistiska" 1984
    Tempera og olje på lerret, 169 x 135 cm
    Signert og datert nede til venstre: L. Cronqvist 1984
    Lot number 23
    End 18.06.2019
    330 000 - 360 000 NOK
    34 957 - 38 135 EUR
    30 342 - 33 100 GBP
    39 059 - 42 610 USD

    Xan Krohn Båter på elven Dnepr, rundt 1910
    Olje på lerret, 62 x 71 cm
    Signert nede til høyre: Xan Krohn
    Lot number 24
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Henrik Lund I hagen, 1909
    Olje på lerret, 54 x 50 cm
    Signert og datert nede til høyre: Henrik Lund 1909
    Lot number 25
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Rolf Nesch "Teatergarderobe" 1948
    Fargemetalltrykk, diptyk, et av 10, hvert trykk måler 495 x 420 mm
    Signert nede til høyre: Nesch
    Lot number 26
    End 18.06.2019
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Hammer price 540 000 NOK

    Ludvig Karsten "Fra Brøndums have, Skagen" 1922
    Olje på lerret, 60 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Karsten -22
    Lot number 27
    End 18.06.2019
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 700 000 NOK

    Kåre Tveter "Øen i vintersol" 1969
    Olje på lerret, 65 x 79 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 28
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Johs. Rian Rosa komposisjon, 1970
    Olje på lerret, 54 x 60 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 1970
    Lot number 30
    End 18.06.2019
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Rolf Nesch Blå blomster i vase, 1939
    Akvarell på papir, 68 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Rolf Nesch 39
    Lot number 31
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Rudolph Thygesen 17. mai 1922
    Olje på lerret, 85 x 72 cm
    Signert og datert nede til høyre: R. Th. - 22
    Lot number 32
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Roar Wold "Komposisjon blått-rødt" 1992
    Olje på lerret, 120 x 99 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 33
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Per Krohg "Portrett av maleren Otto Johansen" 1912
    Olje på lerret, 71x 53 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Per Krohg 1912
    Lot number 34
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Kai Fjell "Vangsmøyane" 1935
    Olje på lerret, 118 x 126 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kai Fjell 35
    Lot number 35
    End 18.06.2019
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frans Widerberg "To vingehester" trolig 1998
    Olje på lerret, 208 x 245 cm
    Signert nede til høyre: F W
    Lot number 36
    End 18.06.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Synnøve Anker Aurdal Brune fugler, 1958
    Billedvev, 110 x 170 cm
    Signert i veven nede til høyre: SA
    Lot number 37
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Sebastian Helling "Blue is beautiful" 2011
    Olje på lerret, 220 x 183 cm
    Signert oppe til høyre: S. H.
    Lot number 38
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Christian Krohg I hardt vær
    Olje på lerret, 50 x 80
    Lot number 39
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Christian Krohg "Øyenvitnene" 1895
    Olje på lerret, 50 x 71 cm
    Lot number 40
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Arnold Haukeland Uten tittel, ca 1970
    Sortmalt og rustpatinert stål, 59 x 120 x 28 cm
    Usignert
    Lot number 41
    End 18.06.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Nico Widerberg "Sig" 2006
    Granitt, HØYDE 166 cm inklusiv sokkel
    Signert, datert og titulert bak på sokkelen: Nico Widerberg Sig 2006
    Lot number 42
    End 18.06.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Jakob Weidemann Inntrykk fra naturen, 1990
    Olje på lerret, 70 x 60 cm
    Utydelig signert og datert nede til høyre: Weidemann -90
    Lot number 43
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Kenneth Blom Uten tittel, 2017
    Olje på lerret, 120 x 140 cm
    Signert på høyre side: Blom 17
    Lot number 44
    End 18.06.2019
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Gunnar Berg Vinter i Lofoten
    Olje på lerret, 35 x 50 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar Berg
    Lot number 45
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Vincent Stoltenberg Lerche Munker utfører håndarbeid, 1881
    Olje på lerret, 52 x 63 cm
    Signert og datert nede til venstre: Vinc St. Lerche Df 81
    Lot number 46
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Johan Fredrik Eckersberg "Elveløp i Gudbrandsdalen" 1868
    Olje på lerret, 60 x 73 cm
    Signert og datert nede til venstre: J F Eckersberg 1868
    Lot number 47
    End 18.06.2019
    170 000 - 180 000 NOK
    18 008 - 19 067 EUR
    15 630 - 16 550 GBP
    20 121 - 21 305 USD

    Terje Ythjall "Den lange reisen" 1995
    Olje på lerret, 75 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Terje Ythjall 1995
    Lot number 48
    End 18.06.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Knut Jørgensen "Antikk Fontene" 1986-87
    Olje på lerret, 113 x 205 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Jørgensen 1986-87
    Lot number 49
    End 18.06.2019
    110 000 - 120 000 NOK
    11 652 - 12 712 EUR
    10 114 - 11 033 GBP
    13 020 - 14 203 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Roar Wold "Orange former" 1964
    Olje på lerret, 80 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Roar Wold 64
    Lot number 50
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Carl Nesjar Komposisjon, 1965-67
    Olje og sand på lerret, 73 x 116 cm
    Signert nede til høyre: Nesjar
    Lot number 51
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Thorbjørn Sørensen Uten tittel, 2003
    Akryl på lerret, 180 x 180 cm
    Lot number 52
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Vibeke Slyngstad "Drifting II" 2005
    Olje på lerret, 75 x 110 cm
    Titulert, signert og datert verso: "Drifting II" Vibeke Slyngstad-05
    Lot number 53
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Marc Chagall (after) "Sirene et poisson" 1967
    Fargelitografi, XVLL/LXXV
    Papirmål 73 x 52,5 cm
    Lot number 54
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Antonio Corpora "Aquario" 1967
    Olje på lerret, 81 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Corpora 67
    Lot number 55
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Adolph Tidemand "Adolph Tidemand jr. 9 maaneder" 1846
    Olje på lerret, 21 x 18 cm
    Signert, titulert og datert nede til venstre: 1846 AT fec.
    Lot number 56
    End 18.06.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Anders Askevold Fjordlandskap med kyr, 1895
    Olje på lerret, 67 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: A. Askevold Ddf 1895
    Lot number 58
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Sverre Bjertnæs "Poem for the Living Dead" 2004
    Olje på lerret, triptyk, 155 x 330 cm
    Signert verso: S Bjertnæs
    Lot number 59
    End 18.06.2019
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Håkon Gullvåg "Reir II" 1990
    Olje på lerret, 130 x 100 cm
    Signert nede til venstre: Gullvåg 1990
    Lot number 60
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hariton Pushwagner Uten tittel, 1977
    Akvarell og collage, 39 x 52 cm
    Signert og datert nede til venstre: Pushwagner -77
    Lot number 61
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1964
    Olje på lerret, 50 x 70 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 64
    Lot number 62
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Axel Ender Postbåt på Hardangerfjorden
    Olje på lerret, 94 x 121 cm
    Signert nede høyre: Axel Ender
    Lot number 63
    End 18.06.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Christian Skredsvig Kafferast i skogen, Eggedal
    Olje på lerret, 65 x 112 cm
    Signert nede til høyre: Christian Skredsvig
    Lot number 64
    End 18.06.2019
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Arne Kavli Sommerdag ved Rønnes
    Olje på lerret, 70 x 81 cm
    Signert nede til venstre: A-Kavli
    Lot number 65
    End 18.06.2019
    90 000 - 100 000 NOK
    9 500 - 10 593 EUR
    8 300 - 9 200 GBP
    10 652 - 11 836 USD

    Hammer price 75 000 NOK

    Olje på lerret, 100 x 100 cm
    Signert nede til høyre: Blom 17
    Lot number 66
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Litografi i farger
    Papirmål 70 x 78 cm
    Lot number 67
    End 18.06.2019
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Kåre Kivijärvi Fra Finnmark, ca 1960
    Sølvgelatin, 24 x 18 cm
    Fotografens eget stempel på baksiden av fotografiet: Photo and copyright:
    Lot number 68
    End 18.06.2019
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Kåre Kivijärvi "Distriktslegen , Porsanger" 1970
    Sølvgelatin, 30 x 24 cm, vintage
    Fotografens eget stempel verso av fotografiet: Photo and copyright Kåre
    Lot number 69
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Kåre Kivijärvi "Fra de store banker" 1960
    Sølvgelatin, 33 x 43 cm, vintage
    Lot number 70
    End 18.06.2019
    45 000 - 55 000 NOK
    4 800 - 5 800 EUR
    4 100 - 5 100 GBP
    5 300 - 6 500 USD

    Hammer price 65 000 NOK

    Yousuf Karsh "Pablo Picasso" 1954
    Sølvgelatin, 60 x 49 cm
    Signert nede til venstre: Karsh
    Lot number 71
    End 18.06.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Dag Alveng "Meningen med livet" 1997/2013
    Sølvgelatin, 125 x 154 cm
    Signert, titulert og datert verso: Dag Alveng 2013
    Lot number 72
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Torbjørn Rødland "Frau mit bleistift Nr. 1" 2002
    C- print, 57 x 45 cm
    Alle opplysninger på etikett verso fra Galleri Wang, Oslo
    Lot number 73
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Per Barclay "Adolf Gun, Harstad 1" 2009
    Digital c-print, 170 x 170 cm
    Signert, datert og nummerert verso: Per Barclay -09, 1/5
    Lot number 74
    End 18.06.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Per Maning "Cow 14" 1990
    Sølvgelatin montert på plate, 98 x 98 cm
    Signert og nummerert verso: Per Maning 1990
    Lot number 75
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Per Maning "Seal 6" 1983/1995
    Sølvgelatin
    Papirmål 60 x 50 cm
    Lot number 76
    End 18.06.2019
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Tom Sandberg Untitled, 1997
    Sølvgelatin, 100 x 150 cm
    Nummerert, signert og datert verso: NR 9-15 Tom Sandberg, 1997
    Lot number 77
    End 18.06.2019
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Joel Peter Witkin "The Beginning of Fashion Stories" 2007
    Sølvgelatin, 58 x 71 cm
    Signert, titulert, datert og nummerert verso:
    Lot number 78
    End 18.06.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Tom Sandberg "Untitled (airplanes)" 2006
    Sølvgelatin
    Papirmål 82 x 101 cm
    Lot number 79
    End 18.06.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 58 000 NOK

    Rune Johansen "På vei til himmelen" 2007/08
    C-print
    Papirmål 92 x 88 cm
    Lot number 80
    End 18.06.2019
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Torbjørn Rødland Uten tittel, 2000
    Lentikular, 3D-print foto, to stk a 11 x 9 cm (L)
    Signert og datert verso: Rødland -00
    Lot number 81
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Torbjørn Rødland "Tropisk Solnedgang" 1996
    C-print, 64 x 83 cm (inkludert ramme)
    Signert verso: Rødland 1996
    Lot number 82
    End 18.06.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK