Blomqvist / Auction / Modern and Older / Tilslagsliste

Modern and Older

    Frederik Collett Vårløsning, 1914
    Olje på lerret, 70x95 cm
    Signert og datert nede til venstre: F C 14
    Lot number 1
    End 17.11.2015
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Bernt Tunold "Vårkveld, Sortland" 1913
    Olje på lerret, 60x80 cm
    Signert og datert nede til venstre: Bernt Tunold 1913
    Lot number 2
    End 17.11.2015
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Adelsteen Normann Solnedgang ved fjorden
    Olje på plate, 50x70 cm
    Signert nede til venstre: A Normann
    Lot number 3
    End 17.11.2015
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Christian Skredsvig "På Villgræs (På Villstrå)" 1912
    Olje på lerret, 105x170 cm
    Signert og datert nede til venstre: Chr Skredsvig 1912
    Lot number 4
    End 17.11.2015
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Reidar Aulie Bensinstasjonen, 1948
    Olje på lerret, 76x61 cm
    Signert nede og datert nede til venstre: Aulie -48
    Lot number 5
    End 17.11.2015
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Erling Enger "Snemenn" trolig 1939
    Olje på lerret, 65x75 cm
    Signert nede til venstre: Erling Enger
    Lot number 6
    End 17.11.2015
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Per Deberitz Landskap, 1930
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert og datert nede til venstre: P Deberitz 30
    Lot number 8
    End 17.11.2015
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Thorvald Erichsen Landskap, Holmsbu 1936
    Olje på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Thorvald Erichsen 36
    Lot number 9
    End 17.11.2015
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Peder Balke Dampbåt og seilskip utenfor kysten, 1849
    Olje på papir, 10x12,5 cm
    Signert og datert nede til venstre: Balke 49
    Lot number 12
    End 17.11.2015
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Asta Nørregaard Portrett av Inga Johanne Berven
    Pastell, 116x83 cm
    Signert og datert nede til venstre: Asta Nørregaard
    Lot number 13
    End 17.11.2015
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Ludvig Karsten Konsul Christen Sandberg, 1912
    Olje på lerret, 45x55 cm
    Signert og datert oppe til venstre: Karsten -12
    Lot number 14
    End 17.11.2015
    300 000 - 320 000 NOK
    31 779 - 33 898 EUR
    27 583 - 29 422 GBP
    35 508 - 37 875 USD

    Hammer price 370 000 NOK

    Johan Fredrik Eckersberg Landskap fra Nordmarka, 1858
    Olje på lerret, 41x55 cm
    Signert og datert nede til høyre: J F Eckersberg 1858
    Lot number 15
    End 17.11.2015
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 100 000 NOK