Theodor Kittelsen "Sommernatt ved innsjø" 1908
    Blandingsteknikk på tykt velinpapir klebet opp på lerret, 108 x 98 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 08
    Lot number 17
    End 07.05.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Theodor Kittelsen "Draugen"
    Olje på lerret, 57 x 38 cm
    Usignert
    Lot number 49
    End 07.05.2019
    1 200 000 - 1 500 000 NOK
    127 116 - 158 895 EUR
    110 333 - 137 916 GBP
    142 032 - 177 540 USD

    Harriet Backer "Fra Cluny-museet" 1885
    Olje på plate, 36 x 42 cm
    Signert og datert nede til venstre: Harriet Backer Paris 1885
    Lot number 45
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Harald Sohlberg "Fra Akerselven" 1933
    Olje på lerret, 41 x 31 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sohlberg 1933
    Lot number 23
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Edvard Munch "Det syke barn"/ "The sick child" 1894
    Radering trykket i svart
    Lot number 56
    End 07.05.2019
    800 000 - 900 000 NOK
    84 744 - 95 337 EUR
    73 555 - 82 750 GBP
    94 688 - 106 524 USD

    Hammer price 700 000 NOK

    Nikolai Astrup "Soleienatt" før 1915
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 52
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Nikolai Astrup "Kvennagong" ca 1917
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 33
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Edvard Munch "Løsrivelse II" / "Separation II" 1896
    Litografi trykket i blått
    Lot number 59
    End 07.05.2019
    700 000 - 800 000 NOK
    74 151 - 84 744 EUR
    64 361 - 73 555 GBP
    82 852 - 94 688 USD

    Hammer price 600 000 NOK

    Theodor Kittelsen "Tre Velstandsherrer i den nye verden har glemt sin norske faer og Skolefærden" Peer Gynt, 1897
    Olje på lerret, 68 x 90 cm
    Signert og datert nede høyre: Th. Kittelsen 1897
    Lot number 38
    End 07.05.2019
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 400 000 NOK

    Gerhard Munthe "Høst. Regn i Solskin" 1877
    Olje på lerret, 65 x 135 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gerh. Munthe Xania - 1877
    Lot number 26
    End 07.05.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Peder Balke "Fra Melsomvik"
    Olje på lerret, 50 x 63 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 07.05.2019
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Johan Christian Dahl "Mårelv nær Tinn" 1829
    Olje på lerret, 40,5 x 50 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Dahl 1829
    Lot number 35
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 300 000 NOK