Edvard Munch Mannsportrett, Paris 1889
    Blyant på papir
    Lot number 63
    End 07.05.2019
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 48 000 NOK

    Edvard Munch "Dr. Max Asch" 1895
    Radering trykket i svart
    Lot number 55
    End 07.05.2019
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Theodor Kittelsen "Et Blik i det almindelige Privatliv" 1887
    Penn og tusj på tynn kartong, 30 x 42 cm
    Signert nede til høyre: Th. Kittelsen
    Lot number 18
    End 07.05.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Edvard Munch "Karikatur: Den lystige ektemann" / "Caricature: The Merry Husband" 1910
    Litografi trykket i svart
    Lot number 61
    End 07.05.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Gunnvor Advocaat Komposisjon, 1959
    Olje på lerret, 95 x 71 cm
    Signert og datert nede til høyre: G Advocaat 59
    Lot number 3
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Frants Bøe Stilleben med roser og smykkeskrin, 1879
    Olje på lerret, 35 x 47 cm
    Signert og datert nede til venstre: F. Bøe. Bergen 1879
    Lot number 9
    End 07.05.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Edvard Munch "Børre med hatt" 1914
    Tresnitt trykket i svart
    Lot number 54
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Weidemann "Buisson Bleu" 1968
    Olje på lerret, 41 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 68
    Lot number 41
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jahn Ekenæs Bybud, 1878
    Olje på lerret, 24 x 17 cm
    Signert nede til høyre: J. Ekenæs 78
    Lot number 2
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Edvard Munch "Påfuglfamilie" / "Family of Peacocks" 1908/09
    Litografi trykket i svart
    Lot number 64
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Nupen Landskap, 1990
    Olje på lerret, 65 x 54
    Signert og datert verso: K. Nupen 1990
    Lot number 4
    End 07.05.2019
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Nikolai Astrup "Bukken på taket" 1905
    Penn på papir, 21,5 x 17,5 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: N Astrup 1905
    Lot number 43
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR