Roar Wold "Måneskinn" trolig 1991-93
    Olje på lerret, 135 x 120 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 21
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Roar Wold "Hvitt parti" 1966
    Olje på lerret, 100 x 81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Roar Wold 1966
    Lot number 47
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Erik Werenskiold "Werner med den røde blusen" 1887
    Olje på plate, 46 x 23 cm
    Signert og datert nede til venstre: EW 1887
    Lot number 51
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1960
    Olje på plate, 81 x 65 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 12
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Olje på lerret, 50 x 71 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 11
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Jakob Weidemann "Buisson Bleu" 1968
    Olje på lerret, 41 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 68
    Lot number 41
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Adolph Tidemand "Lystringen" 1849
    Olje på lerret, 24 x 39 cm
    Signert og datert nede til høyre: A Tidemand 49
    Lot number 28
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Frits Thaulow Elven Dordogne ved Beaulieu, Frankrike 1903
    Olje på lerret, 66 x 82 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 16
    End 07.05.2019
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Litografi trykket i farger
    Lot number 15
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 290 000 NOK

    Harald Sohlberg "Fra Slagen" 1890
    Olje på lerret, 39 x 44,6 cm
    Signert på verso: Harald Sohlberg, Slagen 1890
    Lot number 39
    End 07.05.2019
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Harald Sohlberg "Fra Akerselven" 1933
    Olje på lerret, 41 x 31 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sohlberg 1933
    Lot number 23
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Jakob Schmidt Komposisjon, trolig 1989-1990
    Olje på lerret, 117 x 103 cm
    Signert nede til høyre: Jakob Schmidt
    Lot number 14
    End 07.05.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK