Gunnvor Advocaat Komposisjon, 1959
    Olje på lerret, 95 x 71 cm
    Signert og datert nede til høyre: G Advocaat 59
    Lot number 3
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Nikolai Astrup "Bukken på taket" 1905
    Penn på papir, 21,5 x 17,5 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: N Astrup 1905
    Lot number 43
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Nikolai Astrup "Kvennagong" ca 1917
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 33
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Nikolai Astrup "Soleienatt" før 1915
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 52
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Nikolai Astrup "Vårnatt og seljekall" 1917
    Tontresnitt, versjon I
    Lot number 34
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Harriet Backer "Fra Cluny-museet" 1885
    Olje på plate, 36 x 42 cm
    Signert og datert nede til venstre: Harriet Backer Paris 1885
    Lot number 45
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Peder Balke "Fra Melsomvik"
    Olje på lerret, 50 x 63 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 07.05.2019
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Frants Bøe Stilleben med roser og smykkeskrin, 1879
    Olje på lerret, 35 x 47 cm
    Signert og datert nede til venstre: F. Bøe. Bergen 1879
    Lot number 9
    End 07.05.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Johan Christian Dahl "Mårelv nær Tinn" 1829
    Olje på lerret, 40,5 x 50 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Dahl 1829
    Lot number 35
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 300 000 NOK

    Arne Ekeland Figurer i landskap
    Olje på plate, 50 x 60 cm
    Signert nede til høyre: Arne Ekeland
    Lot number 40
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Jahn Ekenæs Bybud, 1878
    Olje på lerret, 24 x 17 cm
    Signert nede til høyre: J. Ekenæs 78
    Lot number 2
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Axel Ender Barn på skøyter
    Olje på lerret, 38 x 46 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 1
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 260 000 NOK