Johannes Flintoe "Rukkedalelven ved Næs i Hallingdal"
    Gouache på papir, 45,5 x 34 cm
    Usignert
    Lot number 37
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Theodor Kittelsen "Tre Velstandsherrer i den nye verden har glemt sin norske faer og Skolefærden" Peer Gynt, 1897
    Olje på lerret, 68 x 90 cm
    Signert og datert nede høyre: Th. Kittelsen 1897
    Lot number 38
    End 07.05.2019
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 400 000 NOK

    Harald Sohlberg "Fra Slagen" 1890
    Olje på lerret, 39 x 44,6 cm
    Signert på verso: Harald Sohlberg, Slagen 1890
    Lot number 39
    End 07.05.2019
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Arne Ekeland Figurer i landskap
    Olje på plate, 50 x 60 cm
    Signert nede til høyre: Arne Ekeland
    Lot number 40
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Jakob Weidemann "Buisson Bleu" 1968
    Olje på lerret, 41 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 68
    Lot number 41
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jens Johannessen "Algarve" 1987
    Tørrfarve og akvarell på papir, 86 x 103 cm
    Signert nede til venstre: J J
    Lot number 42
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Nikolai Astrup "Bukken på taket" 1905
    Penn på papir, 21,5 x 17,5 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: N Astrup 1905
    Lot number 43
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ludvig Munthe Vedkjørere i vinterstorm, 1869
    Olje på lerret, 78 x 118 cm
    Signert og datert nede til venstre: L Munthe Dsd 1869
    Lot number 44
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Harriet Backer "Fra Cluny-museet" 1885
    Olje på plate, 36 x 42 cm
    Signert og datert nede til venstre: Harriet Backer Paris 1885
    Lot number 45
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Ludvig Karsten Kvinnehode i profil, 1919
    Olje på lerret, 27 x 35 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Karsten
    Lot number 46
    End 07.05.2019
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Roar Wold "Hvitt parti" 1966
    Olje på lerret, 100 x 81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Roar Wold 1966
    Lot number 47
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Kai Fjell Kvinne under måne
    Olje på lerret, 73 x 60 cm
    Signert nede til høyre: Kai Fjell
    Lot number 48
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR