Henri Charles Manguin Bukten ved St. Tropez
    Olje på lerret, 54 x 64 cm
    Signert nede til venstre: Manguin
    Lot number 25
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 330 000 NOK

    Gerhard Munthe "Høst. Regn i Solskin" 1877
    Olje på lerret, 65 x 135 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gerh. Munthe Xania - 1877
    Lot number 26
    End 07.05.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Eilif Peterssen "Jæger fra Abruzzerne" ca 1880
    Olje på lerret, 101 x 76 cm
    Signert oppe til venstre: Eilif Peterssen
    Lot number 27
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Adolph Tidemand "Lystringen" 1849
    Olje på lerret, 24 x 39 cm
    Signert og datert nede til høyre: A Tidemand 49
    Lot number 28
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Lot number 29
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Lars Hertervig Utsikt fra Stranden, trolig 1870-90 årene
    Akvarell og gouache på papir, 12 x 9 cm og 12 x 10 cm
    Lot number 30
    End 07.05.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Lars Hertervig Landskap med trær
    Olje på plate, 10 x 9 cm
    Usignert
    Lot number 31
    End 07.05.2019
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Jens Johannessen "Allegori I" 2002
    Olje på lerret, 120 x 350 cm
    Signert nede til høyre: J J
    Lot number 32
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Nikolai Astrup "Kvennagong" ca 1917
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 33
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Nikolai Astrup "Vårnatt og seljekall" 1917
    Tontresnitt, versjon I
    Lot number 34
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Johan Christian Dahl "Mårelv nær Tinn" 1829
    Olje på lerret, 40,5 x 50 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Dahl 1829
    Lot number 35
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 300 000 NOK

    Johannes Flintoe "Prospect fra gaarden Tærum i Urland mod Vasbygden" 1819
    Gouache på papir, 44 x 48,5 cm
    Påtskrift, datert og signert av en annen hånd:
    Lot number 36
    End 07.05.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK