Arnold Haukeland "Fuglen" 1962/ 65
    Rustfritt stål, HØYDE 31 cm med sokkel
    Signert og datert på basen: A.M.Haukeland - 65
    Lot number 13
    End 07.05.2019
    150 000 - 175 000 NOK
    15 890 - 18 538 EUR
    13 792 - 16 090 GBP
    17 754 - 20 713 USD

    Hammer price 230 000 NOK

    Jakob Schmidt Komposisjon, trolig 1989-1990
    Olje på lerret, 117 x 103 cm
    Signert nede til høyre: Jakob Schmidt
    Lot number 14
    End 07.05.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Litografi trykket i farger
    Lot number 15
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 290 000 NOK

    Frits Thaulow Elven Dordogne ved Beaulieu, Frankrike 1903
    Olje på lerret, 66 x 82 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 16
    End 07.05.2019
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Theodor Kittelsen "Sommernatt ved innsjø" 1908
    Blandingsteknikk på tykt velinpapir klebet opp på lerret, 108 x 98 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 08
    Lot number 17
    End 07.05.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Theodor Kittelsen "Et Blik i det almindelige Privatliv" 1887
    Penn og tusj på tynn kartong, 30 x 42 cm
    Signert nede til høyre: Th. Kittelsen
    Lot number 18
    End 07.05.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Peder Balke "Fra Melsomvik"
    Olje på lerret, 50 x 63 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 07.05.2019
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Arnold Haukeland "Havdronning"
    Syrefast stål på sokkel av sort stein, HØYDE 70 cm inklusiv sokkel
    Usignert
    Lot number 20
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 210 000 NOK

    Roar Wold "Måneskinn" trolig 1991-93
    Olje på lerret, 135 x 120 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 21
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Johs. Rian Komposisjon, 1975
    Olje på lerret, 100 x 80 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Rian 75
    Lot number 22
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Harald Sohlberg "Fra Akerselven" 1933
    Olje på lerret, 41 x 31 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sohlberg 1933
    Lot number 23
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Arne Kavli Utsikt fra Rønnes i Grimstad
    Olje på lerret, 92 x 121 cm
    Signert nede til høyre: A-Kavli
    Lot number 24
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK