Axel Ender Barn på skøyter
    Olje på lerret, 38 x 46 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 1
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Jahn Ekenæs Bybud, 1878
    Olje på lerret, 24 x 17 cm
    Signert nede til høyre: J. Ekenæs 78
    Lot number 2
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Gunnvor Advocaat Komposisjon, 1959
    Olje på lerret, 95 x 71 cm
    Signert og datert nede til høyre: G Advocaat 59
    Lot number 3
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Kjell Nupen Landskap, 1990
    Olje på lerret, 65 x 54
    Signert og datert verso: K. Nupen 1990
    Lot number 4
    End 07.05.2019
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Pablo Picasso "Toros en Vallauris" 1960
    Linoleumssnitt trykket i farger, 87/185
    Lot number 5
    End 07.05.2019
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Johs. Rian Komposisjon, 1974
    Olje på lerret, 120 x 90 cm
    Utydelig signert og datert nede til venstre: J.Rian 74
    Lot number 6
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Kitty Kielland "Kystlandskap i Bretagne" 1880
    Olje på lerret montert på plate, 55 x 88 cm
    Lot number 7
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Hans Fredrik Gude Båter på Christianiafjorden, 1895
    Olje på lerret, 22 x 36 cm
    Signert og datert nede til venstre: HF Gude 1895
    Lot number 8
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Frants Bøe Stilleben med roser og smykkeskrin, 1879
    Olje på lerret, 35 x 47 cm
    Signert og datert nede til venstre: F. Bøe. Bergen 1879
    Lot number 9
    End 07.05.2019
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Hans Heyerdahl "Pikene i frukthaven (Søstrene)" ca 1907
    Akvarell, gouache og pastell på papir montert på lerret, 68 x 86 cm
    Signert nede til høyre: Heyerdahl
    Lot number 10
    End 07.05.2019
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1960
    Olje på lerret, 50 x 71 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 11
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Olje på plate, 81 x 65 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 12
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Arnold Haukeland "Fuglen" 1962/ 65
    Rustfritt stål, HØYDE 31 cm med sokkel
    Signert og datert på basen: A.M.Haukeland - 65
    Lot number 13
    End 07.05.2019
    150 000 - 175 000 NOK
    15 890 - 18 538 EUR
    13 792 - 16 090 GBP
    17 754 - 20 713 USD

    Hammer price 230 000 NOK

    Jakob Schmidt Komposisjon, trolig 1989-1990
    Olje på lerret, 117 x 103 cm
    Signert nede til høyre: Jakob Schmidt
    Lot number 14
    End 07.05.2019
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Litografi trykket i farger
    Lot number 15
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 290 000 NOK

    Frits Thaulow Elven Dordogne ved Beaulieu, Frankrike 1903
    Olje på lerret, 66 x 82 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 16
    End 07.05.2019
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Theodor Kittelsen "Sommernatt ved innsjø" 1908
    Blandingsteknikk på tykt velinpapir klebet opp på lerret, 108 x 98 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 08
    Lot number 17
    End 07.05.2019
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Theodor Kittelsen "Et Blik i det almindelige Privatliv" 1887
    Penn og tusj på tynn kartong, 30 x 42 cm
    Signert nede til høyre: Th. Kittelsen
    Lot number 18
    End 07.05.2019
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Peder Balke "Fra Melsomvik"
    Olje på lerret, 50 x 63 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 07.05.2019
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Arnold Haukeland "Havdronning"
    Syrefast stål på sokkel av sort stein, HØYDE 70 cm inklusiv sokkel
    Usignert
    Lot number 20
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 210 000 NOK

    Roar Wold "Måneskinn" trolig 1991-93
    Olje på lerret, 135 x 120 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 21
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Johs. Rian Komposisjon, 1975
    Olje på lerret, 100 x 80 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Rian 75
    Lot number 22
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Harald Sohlberg "Fra Akerselven" 1933
    Olje på lerret, 41 x 31 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sohlberg 1933
    Lot number 23
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Arne Kavli Utsikt fra Rønnes i Grimstad
    Olje på lerret, 92 x 121 cm
    Signert nede til høyre: A-Kavli
    Lot number 24
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Henri Charles Manguin Bukten ved St. Tropez
    Olje på lerret, 54 x 64 cm
    Signert nede til venstre: Manguin
    Lot number 25
    End 07.05.2019
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 330 000 NOK

    Gerhard Munthe "Høst. Regn i Solskin" 1877
    Olje på lerret, 65 x 135 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gerh. Munthe Xania - 1877
    Lot number 26
    End 07.05.2019
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Eilif Peterssen "Jæger fra Abruzzerne" ca 1880
    Olje på lerret, 101 x 76 cm
    Signert oppe til venstre: Eilif Peterssen
    Lot number 27
    End 07.05.2019
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Adolph Tidemand "Lystringen" 1849
    Olje på lerret, 24 x 39 cm
    Signert og datert nede til høyre: A Tidemand 49
    Lot number 28
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Lot number 29
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Lars Hertervig Utsikt fra Stranden, trolig 1870-90 årene
    Akvarell og gouache på papir, 12 x 9 cm og 12 x 10 cm
    Lot number 30
    End 07.05.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Lars Hertervig Landskap med trær
    Olje på plate, 10 x 9 cm
    Usignert
    Lot number 31
    End 07.05.2019
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Jens Johannessen "Allegori I" 2002
    Olje på lerret, 120 x 350 cm
    Signert nede til høyre: J J
    Lot number 32
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Nikolai Astrup "Kvennagong" ca 1917
    Håndkolorert tresnitt
    Lot number 33
    End 07.05.2019
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Nikolai Astrup "Vårnatt og seljekall" 1917
    Tontresnitt, versjon I
    Lot number 34
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Johan Christian Dahl "Mårelv nær Tinn" 1829
    Olje på lerret, 40,5 x 50 cm
    Signert og datert nede til venstre: J. Dahl 1829
    Lot number 35
    End 07.05.2019
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 300 000 NOK

    Johannes Flintoe "Prospect fra gaarden Tærum i Urland mod Vasbygden" 1819
    Gouache på papir, 44 x 48,5 cm
    Påtskrift, datert og signert av en annen hånd:
    Lot number 36
    End 07.05.2019
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Johannes Flintoe "Rukkedalelven ved Næs i Hallingdal"
    Gouache på papir, 45,5 x 34 cm
    Usignert
    Lot number 37
    End 07.05.2019
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Theodor Kittelsen "Tre Velstandsherrer i den nye verden har glemt sin norske faer og Skolefærden" Peer Gynt, 1897
    Olje på lerret, 68 x 90 cm
    Signert og datert nede høyre: Th. Kittelsen 1897
    Lot number 38
    End 07.05.2019
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 400 000 NOK

    Harald Sohlberg "Fra Slagen" 1890
    Olje på lerret, 39 x 44,6 cm
    Signert på verso: Harald Sohlberg, Slagen 1890
    Lot number 39
    End 07.05.2019
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Arne Ekeland Figurer i landskap
    Olje på plate, 50 x 60 cm
    Signert nede til høyre: Arne Ekeland
    Lot number 40
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Jakob Weidemann "Buisson Bleu" 1968
    Olje på lerret, 41 x 35 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 68
    Lot number 41
    End 07.05.2019
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jens Johannessen "Algarve" 1987
    Tørrfarve og akvarell på papir, 86 x 103 cm
    Signert nede til venstre: J J
    Lot number 42
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Nikolai Astrup "Bukken på taket" 1905
    Penn på papir, 21,5 x 17,5 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: N Astrup 1905
    Lot number 43
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ludvig Munthe Vedkjørere i vinterstorm, 1869
    Olje på lerret, 78 x 118 cm
    Signert og datert nede til venstre: L Munthe Dsd 1869
    Lot number 44
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Harriet Backer "Fra Cluny-museet" 1885
    Olje på plate, 36 x 42 cm
    Signert og datert nede til venstre: Harriet Backer Paris 1885
    Lot number 45
    End 07.05.2019
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Ludvig Karsten Kvinnehode i profil, 1919
    Olje på lerret, 27 x 35 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Karsten
    Lot number 46
    End 07.05.2019
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Roar Wold "Hvitt parti" 1966
    Olje på lerret, 100 x 81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Roar Wold 1966
    Lot number 47
    End 07.05.2019
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Kai Fjell Kvinne under måne
    Olje på lerret, 73 x 60 cm
    Signert nede til høyre: Kai Fjell
    Lot number 48
    End 07.05.2019
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR