Johan Christian Dahl "Klintekorset i Liselunds Hauge paa Möen" 1814
    Olje på lerret, 78x53 cm
    Signert og datert nede til høyre på stenen: Dahl 1814
    Lot number 40
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Nikolai Astrup "Skumring i prestegårdshagen" ca 1906
    Olje på lerret, 56x72 cm
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 29
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 420 000 NOK

    Edvard Munch Vinterlandskap med Drengstuen på Ekely / Winter Landscape with Red House at Ekely
    Akvarell på kartong, 50x65 cm
    Signert nede til høyre: Edv. Munch
    Lot number 62
    450 000 - 500 000 NOK
    47 669 - 52 965 EUR
    41 375 - 45 972 GBP
    53 262 - 59 180 USD

    Adolph Tidemand "Gammel Jæger" 1854
    Olje på lerret, 28x30 cm
    Signert nede til venstre: A. Tidemand Ddf
    Lot number 27
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 350 000 NOK

    Frits Thaulow Elvelandskap med ender
    Olje på lerret, 82x61cm
    Signert nede til venstre: Frits Thaulow
    Lot number 46
    350 000 - 380 000 NOK
    37 076 - 40 253 EUR
    32 180 - 34 939 GBP
    41 426 - 44 977 USD

    Hammer price 290 000 NOK

    Knut Rose "I tømme" 1985
    Olje på lerret, 125x280 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 22
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 330 000 NOK

    Frits Thaulow Vinter i havnen, trolig tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 46x56 cm
    Lot number 42
    280 000 - 300 000 NOK
    29 660 - 31 779 EUR
    25 744 - 27 583 GBP
    33 141 - 35 508 USD

    Hammer price 250 000 NOK

    Edvard Munch "Liggende kvinne med utslått hår" / "Woman with long hair, reclining" 1930 (?)
    Litografi, trykket i sort
    Lot number 55
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Hammer price 255 000 NOK

    Frits Thaulow Landsby i solskinn, 1892
    Olje på plate, 43x63 cm
    Signert og datert nede til høyre: Frits Thaulow 92
    Lot number 13
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Edvard Munch "Det syke barn" / "The Sick Child" 1894 (1906)
    Koldnålsradering, trykket i sort
    Lot number 50
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 340 000 NOK

    Edvard Munch "Modellstudie" / "Study of a model" 1894
    Lot number 53
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 280 000 NOK

    Gerhard Munthe Den blå stuen i Munthes hjem, Leveld, tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 95x64 cm
    Signert nede til venstre: Gerhard Munthe
    Lot number 4
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 260 000 NOK