Anders Askevold "Morgen paa sæteren" 1883
    Olje på lerret, 51x42 cm
    Signert nede til venstre: A Askevold 1883
    Lot number 25
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 81 000 NOK

    Nikolai Astrup "Et Jølstersagn" / "Smaletyven som bare hadde en skjorte" før 1914
    Håndkolorert tresnitt, trykket i sort
    Lot number 68
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 16 000 NOK

    Nikolai Astrup "Skumring i prestegårdshagen" ca 1906
    Olje på lerret, 56x72 cm
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 29
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 420 000 NOK

    Nikolai Astrup "St. Hansbål" før 1917
    Tresnitt, trykket i sort
    Lot number 67
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Peder Balke Måneskinnsaften ved en norsk fjord
    Olje på lerret, 14,5x20 cm
    Signert nede til venstre: Balke
    Lot number 39
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Håkon Bleken "Hommage à Baudelaire, Balkongen" 2005
    Olje på lerret, 160x150 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 00
    Lot number 21
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Håkon Bleken Uten tittel, 1981
    Olje på lerret, 100x142 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken -81
    Lot number 44
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Mathias Blumenthal Sommerlandskap "Paysage de Livornie" 1746
    Olje på lerret, 54x69 cm
    Signert nede til venstre: M Blumenthal pinx
    Lot number 2
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Marc Chagall "At the dawn of love" 1983
    Litografi, trykket i farger, 3/50
    Lot number 71
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Marc Chagall "Chasing the Bluebird" / "La chasse á l'oisaeu bleu" 1969
    Litografi, trykket i farger, 20/75
    Lot number 72
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Marc Chagall "Couple dans la fenêtre" 1959
    Litografi, trykket i sort på Vélinpapir, 6/30
    Lot number 69
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Marc Chagall "Daphne og Gnathon" 1961
    Litografi, trykket i farger, 40/60
    Lot number 70
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK