Adolph Tidemand "Gammel Jæger" 1854
    Olje på lerret, 28x30 cm
    Signert nede til venstre: A. Tidemand Ddf
    Lot number 27
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 350 000 NOK

    Nikolai Astrup "Skumring i prestegårdshagen" ca 1906
    Olje på lerret, 56x72 cm
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 29
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 420 000 NOK

    Jakob Schmidt Komposisjon, 1980-tallet
    Olje og bengalakk på lerret, 117x103 cm
    Signert nede til høyre: Jakob Schmidt
    Lot number 30
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Arnold Haukeland "Sjøfartsmonumentet" (endelig utkast) 1965
    Stål, HØYDE uten sokkel 100 cm
    Lot number 31
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Kjell Nupen "Hjemsted" 2008
    Olje på lerret, 124x167 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 33
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Søren Onsager Håndarbeid i hagen, 1935
    Olje på lerret, 80x89 cm
    Signert og datert nede til høyre: Søren Onsager -35
    Lot number 34
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Bruno Liljefors Rev i vinterlandskap, 1933
    Olje på lerret, 46x65 cm
    Signert og datert nede til venstre: Bruno Liljefors 1933
    Lot number 36
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Axel Ender Sledekjøring, 1890
    Olje på lerret, 52x37 cm
    Signert og datert nede til venstre: Axel Ender Christiania 1890
    Lot number 37
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Johannes Flintoe "Genrebillede fra Tellemarken" 1830-tallet
    Olje på blikkplate, 32x25 cm
    Usignert
    Lot number 38
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 125 000 NOK

    Peder Balke Måneskinnsaften ved en norsk fjord
    Olje på lerret, 14,5x20 cm
    Signert nede til venstre: Balke
    Lot number 39
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Johan Christian Dahl "Klintekorset i Liselunds Hauge paa Möen" 1814
    Olje på lerret, 78x53 cm
    Signert og datert nede til høyre på stenen: Dahl 1814
    Lot number 40
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Bernhard Folkestad Interiør med mann og hund
    Olje på lerret, 74x60 cm
    Signert nede til venstre: Bernhard Folkestad
    Lot number 41
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 85 000 NOK