Mathilde Smith Landskap, 1842
    Olje på lerret, 52x63 cm
    Signert nede til venstre: Mathilde Smith
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Mathias Blumenthal Sommerlandskap "Paysage de Livornie" 1746
    Olje på lerret, 54x69 cm
    Signert nede til venstre: M Blumenthal pinx
    Lot number 2
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Gustav Wentzel Mor og barn ved rokken
    Olje på lerret, 100x130 cm
    Signert nede til høyre: Gustav Wentzel
    Lot number 3
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gerhard Munthe Den blå stuen i Munthes hjem, Leveld, tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 95x64 cm
    Signert nede til venstre: Gerhard Munthe
    Lot number 4
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 260 000 NOK

    Matthias Stoltenberg "Alfred Kielland med sommerfugl på hånden" 1866
    Olje på lerret oppklebet på plate, 42x34 cm
    Utydelig signert nede til venstre: Stoltenberg 66
    Lot number 5
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Knut Rumohr Komposisjon, 1977
    Tempera på lerret, 86x69 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -77
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 39 000 NOK

    Roar Wold "Blå skjærgård: Detaljer i landskapet" 1980
    Olje på lerret, 124x73 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 8
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Lars Hertervig Jærlandskap
    Olje på plate, 8x12 cm
    Utydelig signert nede til høyre: L H
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Lars Hertervig Stenet landskap med skyer, antagelig, 1860-80
    Olje på plate, 10x10,5 cm
    Usignert
    Lot number 11
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Christian Skredsvig Kuer ved vanningsstedet
    Olje på lerret, 64x106 cm
    Signert nede til høyre: Chr Skredsvig
    Lot number 12
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Frits Thaulow Landsby i solskinn, 1892
    Olje på plate, 43x63 cm
    Signert og datert nede til høyre: Frits Thaulow 92
    Lot number 13
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Jakob Weidemann "Blått landskap" 1956
    Olje på plate, 33x41 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann 56
    Lot number 14
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1950
    Olje på plate, 73x60 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann - 50
    Lot number 15
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 92 000 NOK

    Lauritz Haaland Seilskuter ved kysten, 1906
    Olje på lerret, 61x65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Lauritz Haaland 1906
    Lot number 16
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Christian Krohg To sjømenn leser Verdens Gang, 1899
    Olje på lerret, 90x109 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg 99
    Lot number 17
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 230 000 NOK

    Arne Durban Rådyr
    Bronse, HØYDE 112 cm, plint 32x77 cm
    Signert på plinten: Durban
    Lot number 18
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Bruno Liljefors "Hare i vinterdrakt" (1922)
    Olje på lerret, 55x80 cm
    Signert og datert nede til venstre: Bruno Liljefors 1922
    Lot number 19
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Jakob Weidemann Sommerlandskap med kvinne, 1953
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 53
    Lot number 20
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Håkon Bleken "Hommage à Baudelaire, Balkongen" 2005
    Olje på lerret, 160x150 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 00
    Lot number 21
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Knut Rose "I tømme" 1985
    Olje på lerret, 125x280 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 22
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 330 000 NOK

    Eugène Galien Laloue Landskap fra Moret - Seine Marne
    Olje på lerret, 50x65 cm
    Signert nede til venstre: E Galiany
    Lot number 23
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Gustav Wentzel Fiskende gutt ved Drengsrudtjernet i Asker
    Olje på lerret, 76x100 cm
    Lot number 24
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Anders Askevold "Morgen paa sæteren" 1883
    Olje på lerret, 51x42 cm
    Signert nede til venstre: A Askevold 1883
    Lot number 25
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 81 000 NOK

    Axel Ender Ventende pike
    Olje på lerret, 63x49 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 26
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK