Mathilde Smith Landskap, 1842
    Olje på lerret, 52x63 cm
    Signert nede til venstre: Mathilde Smith
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Mathias Blumenthal Sommerlandskap "Paysage de Livornie" 1746
    Olje på lerret, 54x69 cm
    Signert nede til venstre: M Blumenthal pinx
    Lot number 2
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Gustav Wentzel Mor og barn ved rokken
    Olje på lerret, 100x130 cm
    Signert nede til høyre: Gustav Wentzel
    Lot number 3
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gerhard Munthe Den blå stuen i Munthes hjem, Leveld, tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 95x64 cm
    Signert nede til venstre: Gerhard Munthe
    Lot number 4
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 260 000 NOK

    Matthias Stoltenberg "Alfred Kielland med sommerfugl på hånden" 1866
    Olje på lerret oppklebet på plate, 42x34 cm
    Utydelig signert nede til venstre: Stoltenberg 66
    Lot number 5
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Knut Rumohr Komposisjon, 1977
    Tempera på lerret, 86x69 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -77
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 39 000 NOK

    Roar Wold "Blå skjærgård: Detaljer i landskapet" 1980
    Olje på lerret, 124x73 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 8
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Lars Hertervig Jærlandskap
    Olje på plate, 8x12 cm
    Utydelig signert nede til høyre: L H
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Lars Hertervig Stenet landskap med skyer, antagelig, 1860-80
    Olje på plate, 10x10,5 cm
    Usignert
    Lot number 11
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Christian Skredsvig Kuer ved vanningsstedet
    Olje på lerret, 64x106 cm
    Signert nede til høyre: Chr Skredsvig
    Lot number 12
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Frits Thaulow Landsby i solskinn, 1892
    Olje på plate, 43x63 cm
    Signert og datert nede til høyre: Frits Thaulow 92
    Lot number 13
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Jakob Weidemann "Blått landskap" 1956
    Olje på plate, 33x41 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann 56
    Lot number 14
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1950
    Olje på plate, 73x60 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann - 50
    Lot number 15
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 92 000 NOK

    Lauritz Haaland Seilskuter ved kysten, 1906
    Olje på lerret, 61x65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Lauritz Haaland 1906
    Lot number 16
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Christian Krohg To sjømenn leser Verdens Gang, 1899
    Olje på lerret, 90x109 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg 99
    Lot number 17
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 230 000 NOK

    Arne Durban Rådyr
    Bronse, HØYDE 112 cm, plint 32x77 cm
    Signert på plinten: Durban
    Lot number 18
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Bruno Liljefors "Hare i vinterdrakt" (1922)
    Olje på lerret, 55x80 cm
    Signert og datert nede til venstre: Bruno Liljefors 1922
    Lot number 19
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Jakob Weidemann Sommerlandskap med kvinne, 1953
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 53
    Lot number 20
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Håkon Bleken "Hommage à Baudelaire, Balkongen" 2005
    Olje på lerret, 160x150 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 00
    Lot number 21
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Knut Rose "I tømme" 1985
    Olje på lerret, 125x280 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 22
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Hammer price 330 000 NOK

    Eugène Galien Laloue Landskap fra Moret - Seine Marne
    Olje på lerret, 50x65 cm
    Signert nede til venstre: E Galiany
    Lot number 23
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Gustav Wentzel Fiskende gutt ved Drengsrudtjernet i Asker
    Olje på lerret, 76x100 cm
    Lot number 24
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Anders Askevold "Morgen paa sæteren" 1883
    Olje på lerret, 51x42 cm
    Signert nede til venstre: A Askevold 1883
    Lot number 25
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 81 000 NOK

    Axel Ender Ventende pike
    Olje på lerret, 63x49 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 26
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Adolph Tidemand "Gammel Jæger" 1854
    Olje på lerret, 28x30 cm
    Signert nede til venstre: A. Tidemand Ddf
    Lot number 27
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 350 000 NOK

    Nikolai Astrup "Skumring i prestegårdshagen" ca 1906
    Olje på lerret, 56x72 cm
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 29
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Hammer price 420 000 NOK

    Jakob Schmidt Komposisjon, 1980-tallet
    Olje og bengalakk på lerret, 117x103 cm
    Signert nede til høyre: Jakob Schmidt
    Lot number 30
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Arnold Haukeland "Sjøfartsmonumentet" (endelig utkast) 1965
    Stål, HØYDE uten sokkel 100 cm
    Lot number 31
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Kjell Nupen "Hjemsted" 2008
    Olje på lerret, 124x167 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 33
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Søren Onsager Håndarbeid i hagen, 1935
    Olje på lerret, 80x89 cm
    Signert og datert nede til høyre: Søren Onsager -35
    Lot number 34
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Bruno Liljefors Rev i vinterlandskap, 1933
    Olje på lerret, 46x65 cm
    Signert og datert nede til venstre: Bruno Liljefors 1933
    Lot number 36
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Axel Ender Sledekjøring, 1890
    Olje på lerret, 52x37 cm
    Signert og datert nede til venstre: Axel Ender Christiania 1890
    Lot number 37
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Johannes Flintoe "Genrebillede fra Tellemarken" 1830-tallet
    Olje på blikkplate, 32x25 cm
    Usignert
    Lot number 38
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 125 000 NOK

    Peder Balke Måneskinnsaften ved en norsk fjord
    Olje på lerret, 14,5x20 cm
    Signert nede til venstre: Balke
    Lot number 39
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Johan Christian Dahl "Klintekorset i Liselunds Hauge paa Möen" 1814
    Olje på lerret, 78x53 cm
    Signert og datert nede til høyre på stenen: Dahl 1814
    Lot number 40
    500 000 - 600 000 NOK
    52 965 - 63 558 EUR
    45 972 - 55 166 GBP
    59 180 - 71 016 USD

    Bernhard Folkestad Interiør med mann og hund
    Olje på lerret, 74x60 cm
    Signert nede til venstre: Bernhard Folkestad
    Lot number 41
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Frits Thaulow Vinter i havnen, trolig tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 46x56 cm
    Signert nede til venstre: Frits Thaulow
    Lot number 42
    280 000 - 300 000 NOK
    29 660 - 31 779 EUR
    25 744 - 27 583 GBP
    33 141 - 35 508 USD

    Hammer price 250 000 NOK

    Arnold Haukeland Portrett av Ludvig Eikaas, 1979
    Bronse, HØYDE 78 BREDDE 32 DYBDE 30 cm
    Signert bak på plinten: Haukeland -79
    Lot number 43
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Håkon Bleken Uten tittel, 1981
    Olje på lerret, 100x142 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken -81
    Lot number 44
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann "Impressions from Nature" 1984
    Olje på lerret, 80x81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 84
    Lot number 45
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Jean Heiberg Kystlandskap på Sørlandet, 1930
    Olje på lerret, 71x59 cm
    Signert nede til høyre J. Heiberg 30
    Lot number 45A
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Frits Thaulow Elvelandskap med ender
    Olje på lerret, 82x61cm
    Lot number 46
    350 000 - 380 000 NOK
    37 076 - 40 253 EUR
    32 180 - 34 939 GBP
    41 426 - 44 977 USD

    Hammer price 290 000 NOK

    Thore Heramb "Geitrams" 1990
    Olje på lerret, 100x80 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb-90
    Lot number 47
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Edvard Munch "Brann" / "Fire" 1920
    Litografi, trykket i svart
    Lot number 48
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Edvard Munch "Den tykke horen"/ "The Fat Whore" 1899
    Tresnitt, trykket i sort, gult og grønt
    Lot number 49
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Edvard Munch "Det syke barn" / "The Sick Child" 1894 (1906)
    Koldnålsradering, trykket i sort
    Lot number 50
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 340 000 NOK

    Edvard Munch "Supé" / "Evening meal" 1926
    Radering, trykket i sort
    Lot number 51
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Edvard Munch "Gående Tiger" / "Walking Tiger" 1908-09
    Litografi, trykket i sort
    Lot number 52
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Edvard Munch "Modellstudie" / "Study of a model" 1894
    Lot number 53
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 280 000 NOK

    Edvard Munch "Anna og Walter Leistikow I" 1902
    Litografi, trykket i sort
    Lot number 54
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Edvard Munch "Liggende kvinne med utslått hår" / "Woman with long hair, reclining" 1930 (?)
    Litografi, trykket i sort
    Lot number 55
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Hammer price 255 000 NOK

    Edvard Munch "Kunstens tre" / "The Tree of Art" 1908-09
    Litografi, trykket i sort
    Lot number 56
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Edvard Munch "Kvinne med langt hår" / "Woman with long hair" 1896
    Etsning, trykket i sort
    Lot number 57
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Edvard Munch "August Strindberg" 1896
    Litografi, trykket i sort og blått
    Lot number 58
    200 000 - 300 000 NOK
    21 186 - 31 779 EUR
    18 389 - 27 583 GBP
    23 672 - 35 508 USD

    Hammer price 210 000 NOK

    Edvard Munch Selvportrett
    Blyanttegning på papir, 13,5x10 cm
    Usignert
    Lot number 59
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Edvard Munch To kvinner på en benk
    Pennetegning på papir, 10,5x17,5 cm
    Usignert
    Lot number 60
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 46 000 NOK

    Edvard Munch Bil og folkemengde
    Pennetegning på papir, 10x13 cm
    Signert nede til høyre: Munch
    Lot number 61
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Edvard Munch Vinterlandskap med Drengstuen på Ekely / Winter Landscape with Red House at Ekely
    Akvarell på kartong, 50x65 cm
    Signert nede til høyre: Edv. Munch
    Lot number 62
    450 000 - 500 000 NOK
    47 669 - 52 965 EUR
    41 375 - 45 972 GBP
    53 262 - 59 180 USD

    Harald Sohlberg "Vinternatt i fjellene", 1917
    Litografi, trykket i farger
    Lot number 63
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 230 000 NOK

    John Olav Riise "Elena Silva, belle danseuse nue" 1920-30 tallet
    Silver gelatin, 19x9 cm
    Lot number 64
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 12 000 NOK

    John Olav Riise Landskap, 1962
    Sølv gelatin, håndkolorert, 37,5x25,5 cm
    Signert nede til høyre: John Olav Riise 1962
    Lot number 65
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Lars Hertervig Løvskog med gressende dyr, 1872
    Akvarell på papir, 9x12 cm
    Signert og datert ned til høyre: N 3 LH 1872
    Lot number 66
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Nikolai Astrup "St. Hansbål" før 1917
    Tresnitt, trykket i sort
    Lot number 67
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Nikolai Astrup "Et Jølstersagn" / "Smaletyven som bare hadde en skjorte" før 1914
    Håndkolorert tresnitt, trykket i sort
    Lot number 68
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 16 000 NOK

    Marc Chagall "Couple dans la fenêtre" 1959
    Litografi, trykket i sort på Vélinpapir, 6/30
    Lot number 69
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Marc Chagall "Daphne og Gnathon" 1961
    Litografi, trykket i farger, 40/60
    Lot number 70
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Marc Chagall "At the dawn of love" 1983
    Litografi, trykket i farger, 3/50
    Lot number 71
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Marc Chagall "Chasing the Bluebird" / "La chasse á l'oisaeu bleu" 1969
    Litografi, trykket i farger, 20/75
    Lot number 72
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Herman Hesse Landskap fra Ticino, 1926
    Akvarell på papir, 26,5x23 cm
    Usignert
    Lot number 73
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Herman Hesse Landskap fra Ticino, 1923
    Akvarell på papir, 23,5x28 cm
    Usignert
    Lot number 74
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Herman Hesse Landskap fra Ticino, 1922
    Akvarell på papir, 23,5x28 cm
    Usignert
    Lot number 75
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Eugène Galien Laloue "Le marché aux fleurs quai de l'Horloge"
    Gouache og akvarell på papir, 18,5x31 cm
    Signert nede til venstre: E Galien Laloue
    Lot number 76
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Eugène Galien Laloue "Les boug ministres pris de Notre-Dame"
    Gouache og akvarell på papir, 21x33 cm
    Signert nede til venstre: E. Galien Laloue
    Lot number 77
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Les Boulevards - Statue de la Republique"
    Gouache og akvarell på papir, 19x30,5 cm
    Signert nede til venstre E. Galien Laloue
    Lot number 78
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 51 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "La Fete Place de la Republique"
    Gouache og akvarell på papir, 20x32 cm
    Lot number 79
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Les Halles, St Eustache"
    Lot number 80
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Rue de la Republique marché aux fleurs"
    Lot number 81
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Thèatre du Gymnase"
    Signert nede til høyre: E. Galien Laloue
    Lot number 82
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "La Rue Mouffetard"
    Lot number 83
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR