Mathilde Smith Landskap, 1842
    Olje på lerret, 52x63 cm
    Signert nede til venstre: Mathilde Smith
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Mathias Blumenthal Sommerlandskap "Paysage de Livornie" 1746
    Olje på lerret, 54x69 cm
    Signert nede til venstre: M Blumenthal pinx
    Lot number 2
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Gustav Wentzel Mor og barn ved rokken
    Olje på lerret, 100x130 cm
    Signert nede til høyre: Gustav Wentzel
    Lot number 3
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gerhard Munthe Den blå stuen i Munthes hjem, Leveld, tidlig 1900-tallet
    Olje på lerret, 95x64 cm
    Signert nede til venstre: Gerhard Munthe
    Lot number 4
    240 000 - 260 000 NOK
    25 423 - 27 542 EUR
    22 067 - 23 905 GBP
    28 406 - 30 774 USD

    Hammer price 260 000 NOK

    Matthias Stoltenberg "Alfred Kielland med sommerfugl på hånden" 1866
    Olje på lerret oppklebet på plate, 42x34 cm
    Utydelig signert nede til venstre: Stoltenberg 66
    Lot number 5
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Knut Rumohr Komposisjon, 1977
    Tempera på lerret, 86x69 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -77
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 39 000 NOK

    Roar Wold "Blå skjærgård: Detaljer i landskapet" 1980
    Olje på lerret, 124x73 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 8
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Lars Hertervig Jærlandskap
    Olje på plate, 8x12 cm
    Utydelig signert nede til høyre: L H
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Lars Hertervig Stenet landskap med skyer, antagelig, 1860-80
    Olje på plate, 10x10,5 cm
    Usignert
    Lot number 11
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Christian Skredsvig Kuer ved vanningsstedet
    Olje på lerret, 64x106 cm
    Signert nede til høyre: Chr Skredsvig
    Lot number 12
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Frits Thaulow Landsby i solskinn, 1892
    Olje på plate, 43x63 cm
    Signert og datert nede til høyre: Frits Thaulow 92
    Lot number 13
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Jakob Weidemann "Blått landskap" 1956
    Olje på plate, 33x41 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann 56
    Lot number 14
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 60 000 NOK