Christian Krohg Portrett av fru Baronesse Rytzell
    Olje på lerret, 35x46 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg
    Lot number 1
    End 15.11.2016
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 27 000 NOK

    Henrik Lund Portrett av Carl Buchardt, 1914
    Olje på lerret, 100x85 cm
    Signert og datert nede til venstre: Henrik Lund -14
    Lot number 2
    End 15.11.2016
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Elisabeth Sinding Kaniner, 1877
    Olje på lerret, 53x72 cm
    Signert og datert nede til venstre: E. Sinding 1877
    Lot number 3
    End 15.11.2016
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Axel Ender Budeie på fjellet
    Olje på lerret, 101x74 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 4
    End 15.11.2016
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Gerhard Henning Sittende modell, 1944
    Bronse, HØYDE 40 cm LENGDE 47 cm
    Signert, datert og nummerert bak på skulpturen: 1944 G Henning No 1
    Lot number 5
    End 15.11.2016
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Christian Krohg Albertine i politilegens venteværelse, trolig 1917
    Olje på lerret, 48x56 cm
    Signert nede til venstre: C Krohg
    Lot number 6
    End 15.11.2016
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 280 000 NOK

    Christian Krohg Ung kvinne
    Olje på lerret, 46x38 cm
    Signert nede til venstre: C. Krohg
    Lot number 7
    End 15.11.2016
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Kai Fjell "Ved vuggen" 1949
    Olje på lerret, 62x40 cm
    Signert oppe til høyre: Kai Fjell
    Lot number 8
    End 15.11.2016
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Lauritz Haaland Fiskevær på Kvitsøy, 1889
    Olje på lerret, 64x96 cm
    Signert og datert nede til høyre: Lauritz Haaland 89
    Lot number 9
    End 15.11.2016
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Lauritz Haaland Kystlandskap, 1892
    Olje på lerret, 80x110 cm
    Signert og datert nede til høyre: Lauritz Haaland 1892
    Lot number 10
    End 15.11.2016
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Arne Ekeland Figurer i landskap
    Olje på plate, 37x45 cm
    Signert med initialer nede til venstre: A E
    Lot number 12
    End 15.11.2016
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Peder Balke "Utsyn over Trondheimsfjorden mot Munkholmen" 1832
    Olje på papp-plate, 24,5x32,5 cm
    Usignert
    Lot number 15
    End 15.11.2016
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR