Blomqvist / Auction / MODERN & CONTEMPORARY / Tilslagsliste

MODERN & CONTEMPORARY

    Hariton Pushwagner "Styrmannen", 1983
    Håndkolorert etsning
    Signert og datert nede til høyre: Pushwagner 83
    Lot number 1
    End 13.10.2015
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Arne Ekeland Mennesker utenfor by
    Olje på plate, 50x60 cm
    Signert nede til venstre: A Ekeland
    Lot number 2
    End 13.10.2015
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 26 000 NOK

    Arne Ekeland Arbeider i blått rom, 1942
    Olje på plate, 50x48 cm
    Signert og datert nede til venstre: A Ekeland 42
    Lot number 3
    End 13.10.2015
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Ørnulf Opdahl "Vinternatt" 1996
    Olje på lerret, 170x170 cm
    Titulert, signert og datert bak på lerretet: Ørnulf Opdahl 1996
    Lot number 5
    End 13.10.2015
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "Det røde rommet" 1993
    Olje på lerret, 60x50 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Kjell Erik Killi Olsen 1993
    Lot number 6
    End 13.10.2015
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 51 000 NOK

    Kaare Espolin Johnson Fiskere i båt
    Blandingsteknikk på papir, 42x45,5 cm
    Signert nede til høyre: Espolin Johnson
    Lot number 7
    End 13.10.2015
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Thore Heramb "Oretre" 1964
    Olje på lerret, 65x81 cm
    Signert og datert nede til venstre: Th Heramb -64
    Lot number 8
    End 13.10.2015
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Morten Slettemeås "I make up all the rules as I go along" 2011
    Olje på lerret, 200x160 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: Morten Slettemeås 2011
    Lot number 9
    End 13.10.2015
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Hammer price 44 000 NOK

    Håvard Vikhagen "Landskap" 1999
    Olje på lerret, 63x68 cm
    Signert med initialer nede til venstre: H V
    Lot number 11
    End 13.10.2015
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hariton Pushwagner "Sleep Well", 1992
    Akryl på plate, 125x100 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Pushwagner - 92
    Lot number 12
    End 13.10.2015
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Knut Rose "Luke. Trapdoor" 1975
    Olje på lerret, 130x162 cm
    Signert nede til høyre: Knut Rose
    Lot number 13
    End 13.10.2015
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 360 000 NOK

    Knut Steen "Aurora" tidlig 1970-tallet
    Bronse på stenplint, HØYDE 65 cm inkl. plinten
    Lot number 15
    End 13.10.2015
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK