Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Kåre Tveter "Mildvær"
    Olje på lerret, 81x100 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 1
    End 20.03.2018
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Leonard Rickhard "Uten tittel" 2010
    Olje på lerret, 33x40 cm
    Signert nede til høyre: LR
    Lot number 2
    End 20.03.2018
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Teddy Røwde "De fem gratier"
    Olje på plate, 13x21,5 cm
    Signert nede til høyre: T.R.
    Lot number 3
    End 20.03.2018
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Bjørn Carlsen "Nattstemning" 1986
    Olje på lerret, 112x77 cm
    Signert, titulert og datert verso: Bjørn Carlsen 1986
    Lot number 4
    End 20.03.2018
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Lena Cronqvist Uten tittel - Far og datter, 1994
    Olje på lerret, 43x46 cm
    Signert og datert nede til venstre: Lena Cronqvist 1994
    Lot number 5
    End 20.03.2018
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 82 000 NOK

    Mari Slaattelid "2. eksplikasjon" 2008
    Akryl og olje på pleksiplate, 101x85 cm
    Lot number 6
    End 20.03.2018
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Mari Slaattelid "1. eksplikasjon" 2008
    Signert, tiltulert og datert verso: Mari Slaatelid 2008
    Lot number 7
    End 20.03.2018
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Kenneth Blom "Spring" 2011
    Olje på lerret, 170x190 cm
    Signert, titulert og datert verso: Kenneth Blom 2011
    Lot number 8
    End 20.03.2018
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Harald Fenn "Vertigo I" 1997
    Olje på plate, 190x300 cm
    Signert, datert og titulert verso: H Fenn 1997
    Lot number 9
    End 20.03.2018
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Aase Texmon Rygh "Volta tynn" 1975/2007
    Bronse, HØYDE 43 cm
    Opplag 6
    Lot number 10
    End 20.03.2018
    230 000 - 250 000 NOK
    24 364 - 26 483 EUR
    21 147 - 22 986 GBP
    27 223 - 29 590 USD

    Hammer price 210 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen "Protagonist No. 15" 2010
    Akryl på lerret, 210x195 cm
    Signert og datert verso: Jenssen 2010
    Lot number 11
    End 20.03.2018
    275 000 - 375 000 NOK
    29 131 - 39 724 EUR
    25 285 - 34 479 GBP
    32 549 - 44 385 USD

    Hammer price 230 000 NOK

    Fredrik Værslev "Untitled" (Sunset) 2016
    Olje på lerret montert på plate, 63,5x26 cm
    Signert og datert verso: F Værslev 2016
    Lot number 12
    End 20.03.2018
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 26 000 NOK