Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Axel Hütte "Atlanta, CNN" 2005
    Duratrans med mirogardglass, 157x207 cm
    Lot number 35
    370 000 - 400 000 NOK
    39 194 - 42 372 EUR
    34 019 - 36 778 GBP
    43 793 - 47 344 USD

    Diane Arbus "Mexican Dwarf in his hotel room in New York" 1970 (1973)
    Silver gelatin print
    Signert titulert og datert av kunstnerens datter på baksiden av fotografiet
    Lot number 58
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Olje på plate, 126x120 cm
    Usignert
    Lot number 18
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Frans Widerberg Svevende figur
    Olje på lerret, 178x210 cm
    Signert nede til høyre: Frans
    Lot number 12
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Frans Widerberg "Himmelglobus"
    Olje på lerret, DIAMETER 180 cm
    Signert med initialer nede til venstre og nede til høyre: FW
    Lot number 55
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Kjell Nupen "Uten tittel" 1996-1997
    Olje på plate, 130x216 cm
    Signert og datert bak på lerretet: N Nupen 1996-1997 Tvedestrand
    Lot number 34
    200 000 - 230 000 NOK
    21 186 - 24 364 EUR
    18 389 - 21 147 GBP
    23 672 - 27 223 USD

    Tom Sandberg "Untitled" (Diptyk) 1993
    Silver gelatin print montert på plate
    Lot number 24
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Aase Texmon Rygh "Møbius stående" 1981
    Bronse, HØYDE 40 cm
    Signert under på plinten: Aase Texmon Rygh
    Lot number 40
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Håkon Bleken Ikaros 2001
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken 01
    Lot number 41
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Arne Ekeland "Appell"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 21
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Jakob Weidemann "Grålysningen kommer" 1965
    Olje på lerret, 115x199 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 66
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 450 000 NOK

    Inger Sitter Komposisjon 1995
    Olje på lerret, 180x200 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 42
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 110 000 NOK