Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Nico Widerberg "Fremover" 2011
    Glass/ diabas, HØYDE 52,5 cm (uten sokkel)
    Signert, titulert, nummerert og datert på plinten: Nico Widerberg
    Lot number 30
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Frans Widerberg Svevende figur
    Olje på lerret, 178x210 cm
    Signert nede til høyre: Frans
    Lot number 12
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Frans Widerberg "Himmelglobus"
    Olje på lerret, DIAMETER 180 cm
    Signert med initialer nede til venstre og nede til høyre: FW
    Lot number 55
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på plate, 92x73 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 19
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon 1959
    Olje på lerret, 80x95 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann-59
    Lot number 6
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Hammer price 120 000 NOK

    Olje på plate, 126x120 cm
    Usignert
    Lot number 18
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Jakob Weidemann "Grålysningen kommer" 1965
    Olje på lerret, 115x199 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 66
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 450 000 NOK

    Jakob Weidemann "Dans" 1948
    Olje på lerret, 100x97 cm
    Dobbeltsignert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 70
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Andy Warhol "Speed Skater"
    Blyant på papir, 80x60 cm
    Usignert
    Lot number 73
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på plate, 58x78 cm
    Signert bak på platen: Håvard Vikhagen
    Lot number 25
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kåre Tveter "Svalbard" 1991
    Olje på lerret, 110x140 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Kåre Tveter Hvitt landskap
    Olje på lerret, 64x78 cm
    Signert nede til høyre: K Tveter
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK