Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Gunnvor Advocaat Komposisjon 1978
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Advocaat - 78
    Lot number 5
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Diane Arbus "Mexican Dwarf in his hotel room in New York" 1970 (1973)
    Silver gelatin print
    Signert titulert og datert av kunstnerens datter på baksiden av fotografiet
    Lot number 58
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Roger Ballen "Sullen" 2002 (2006)
    Gelatin silver print, selenium toned, 36x36 cm
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på arket: Roger Ballen
    Lot number 49
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Roger Ballen "Tommy, Samson and a mask" 2000 (2002)
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på fotografiet: Roger Ballen
    Lot number 50
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Sverre Koren Bjertnæs Uten tittel
    Olje på lerret, 121x101 cm
    Lot number 68
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Håkon Bleken Ikaros 2001
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken 01
    Lot number 41
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Are Blytt "Ashes #2" 2014
    Olje på lerret, 200x145 cm
    Signert, datert og titulert på baksiden: Are Blytt 2014
    Lot number 29
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Frank Brunner "The collector" 2007/09
    Olje på papir, 128x91cm
    Lot number 2
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 85 000 NOK

    Jørgen Dobloug "Time i parken" 1998
    Akryl på lerret, 140x130 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Jørgen Dobloug 98
    Lot number 64
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Dolk "Lofoten" 2007
    Spraymaling på trebord, 227x109 cm
    Lot number 63
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    A K Dolven "Gammel morgen" 1988
    Olje på lerret, 200x256 cm
    Signert og datert bak på lerretet: AK Dolven Berlin 1989
    Lot number 16
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ida Ekblad Uten tittel 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 48
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 137 000 NOK