Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Andy Warhol "Speed Skater"
    Blyant på papir, 80x60 cm
    Usignert
    Lot number 73
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Tor Hoff Grå komposisjon 1973-74
    Olje på plate, 83x122 cm
    Signert og datert nede til høyre: Hoff 1973-74
    Lot number 72
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Tor Hoff Uten tittel 1969
    Olje på papir på plate, to selges samlet, 40x40 cm og 40x40 cm
    Signert og datert nede til høyre: Hoff 1969
    Lot number 71
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann "Dans" 1948
    Olje på lerret, 100x97 cm
    Dobbeltsignert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 70
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel, trolig 2008
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Lot number 69
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Sverre Koren Bjertnæs Uten tittel
    Olje på lerret, 121x101 cm
    Lot number 68
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann "Grålysningen kommer" 1965
    Olje på lerret, 115x199 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 66
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 450 000 NOK

    Lars Morell "No 7" 2010
    Stål og polyetan maling, LENGDE 92 BREDDE 82 HØYDE 43 cm
    Lot number 65
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Jørgen Dobloug "Time i parken" 1998
    Akryl på lerret, 140x130 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Jørgen Dobloug 98
    Lot number 64
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Dolk "Lofoten" 2007
    Spraymaling på trebord, 227x109 cm
    Lot number 63
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Kåre Kivijärvi "Distriktslegen, Porsanger" 1970 (2016)
    Pigment print, 40x50 cm
    Lot number 62
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 26 000 NOK

    Anne-Karin Furunes "Wang Yuan Yuan" 2006
    Akryl på Arches papir, 76x57 cm
    Signert, datert og titulert bak på papiret: Shanghai 13.08.2006
    Lot number 61
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR