Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Aase Texmon Rygh "Møbius stående" 1981
    Bronse, HØYDE 40 cm
    Signert under på plinten: Aase Texmon Rygh
    Lot number 40
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Håkon Bleken Ikaros 2001
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken 01
    Lot number 41
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Inger Sitter Komposisjon 1995
    Olje på lerret, 180x200 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 42
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, trolig 1955
    Blandingsteknikk på papir, 35x70 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar SG
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Tarjei Bodin Larsen "Semiautomatic" 2007
    Olje på plate, 120x180 cm
    Lot number 44
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 17 000 NOK

    Torbjørn Rødland "Five Signed" 2004
    C-print, montert på plexiplate, 50x40 cm
    Signert bak: Rødland
    Lot number 45
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 32 000 NOK

    Marianne Heske "Mountain of the Mind" 2014
    Inkjet på lerret, videomaleri, 60x160 cm
    Signert nede til venstre: Marianne Heske
    Lot number 46
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen "Sort Sol" 1972
    Serigrafi trykket i farger, IX/XXX
    Lot number 47
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 48
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 137 000 NOK

    Roger Ballen "Sullen" 2002 (2006)
    Gelatin silver print, selenium toned, 36x36 cm
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på arket: Roger Ballen
    Lot number 49
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Roger Ballen "Tommy, Samson and a mask" 2000 (2002)
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på fotografiet: Roger Ballen
    Lot number 50
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Dag Erik Elgin "Sinthome" 1996-1997
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Lot number 51
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK