Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Leonard Rickhard "Figurer og handlinger i krattskogen" 2006-07
    Olje på papp og tre, 35x42 cm
    Signert nede til høyre: LR
    Lot number 26
    45 000 - 55 000 NOK
    4 800 - 5 800 EUR
    4 100 - 5 100 GBP
    5 300 - 6 500 USD

    Hammer price 90 000 NOK

    Are Blytt "Ashes #2" 2014
    Olje på lerret, 200x145 cm
    Signert, datert og titulert på baksiden: Are Blytt 2014
    Lot number 29
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Nico Widerberg "Fremover" 2011
    Glass/ diabas, HØYDE 52,5 cm (uten sokkel)
    Signert, titulert, nummerert og datert på plinten: Nico Widerberg
    Lot number 30
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Marianne Heske "Fanaråken" 1990
    Inkjet på håndlaget koreansk papir, 162x270 cm
    Lot number 31
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anders Kjær "Mørk vår II" 1990
    Olje på lerret, 145x195 cm
    Signert nede til høyre: Kjær
    Lot number 32
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale - madder crimsonlake deep" 2000
    Akryl på plate, 135x300 cm
    Titulert, signert og datert bak på platen: H Fenn 2000
    Lot number 33
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Nupen "Uten tittel" 1996-1997
    Olje på plate, 130x216 cm
    Signert og datert bak på lerretet: N Nupen 1996-1997 Tvedestrand
    Lot number 34
    200 000 - 230 000 NOK
    21 186 - 24 364 EUR
    18 389 - 21 147 GBP
    23 672 - 27 223 USD

    Axel Hütte "Atlanta, CNN" 2005
    Duratrans med mirogardglass, 157x207 cm
    Lot number 35
    370 000 - 400 000 NOK
    39 194 - 42 372 EUR
    34 019 - 36 778 GBP
    43 793 - 47 344 USD

    Mitch Epstein "Club Med Martinique" 1986
    C-print, 35x52 cm
    Signert, titulert, datert og nummerert på bakplaten
    Lot number 36
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Mitch Epstein "Miami Beach II, Florida (girls in bikinis on pay phones)" 1976
    C-print, 35x52 cm
    Signert, datert, nummerert og titulert bak
    Lot number 37
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Crispin Gurholt "Havana" Live Photo #23, 2012
    C-print, face mounted, 125x159 cm
    Lot number 38
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Torbjørn Rødland Untitled (Illness), 2005/07
    C-print, Fuji Crystal Archive papir montert på aluminiumsplate, 140x110 cm
    Lot number 39
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK