Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Tom Sandberg "Portraits" 1985-94
    Silver gelatin print
    Lot number 13
    65 000 - 70 000 NOK
    6 900 - 7 400 EUR
    6 000 - 6 400 GBP
    7 700 - 8 300 USD

    Tom Sandberg "Untitled" 2001
    Giclée på baryttpapir
    Lot number 14
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 52 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" 1998
    Silver gelatin print montert på aluminium, 102x153 cm
    Lot number 15
    130 000 - 160 000 NOK
    13 771 - 16 949 EUR
    11 953 - 14 711 GBP
    15 387 - 18 938 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    A K Dolven "Gammel morgen" 1988
    Olje på lerret, 200x256 cm
    Signert og datert bak på lerretet: AK Dolven Berlin 1989
    Lot number 16
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ida Lorentzen "My dear screen, how grand you look in peoples eyes" 2000
    Olje på lerret, 131x161 cm
    Signert nede til høyre: IL
    Lot number 17
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Olje på plate, 126x120 cm
    Usignert
    Lot number 18
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på plate, 92x73 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 19
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 70x55 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar SG
    Lot number 20
    140 000 - 180 000 NOK
    14 830 - 19 067 EUR
    12 872 - 16 550 GBP
    16 570 - 21 305 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    Arne Ekeland "Appell"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 21
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Thore Heramb "Mot Ferder" 2002
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Heramb 02
    Lot number 22
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" (Diptyk) 1993
    Silver gelatin print montert på plate
    Lot number 24
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på plate, 58x78 cm
    Signert bak på platen: Håvard Vikhagen
    Lot number 25
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK