Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Håkon Gullvåg "Rytterportrett " 2006
    Pastell på papir, 112x75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gullvåg 2006
    Lot number 1
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 27 000 NOK

    Frank Brunner "The collector" 2007/09
    Olje på papir, 128x91cm
    Lot number 2
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 85 000 NOK

    Irma Salo Jæger "Gjennomskinnelig, husker du" 1966
    Olje på lerret, 141x105 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger -66
    Lot number 3
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Knut Rumohr "Fjellandskap" 1965
    Tempera på lerret, 95x130 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -65
    Lot number 4
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnvor Advocaat Komposisjon 1978
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Advocaat - 78
    Lot number 5
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon 1959
    Olje på lerret, 80x95 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann-59
    Lot number 6
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Hammer price 120 000 NOK

    Kåre Tveter Hvitt landskap
    Olje på lerret, 64x78 cm
    Signert nede til høyre: K Tveter
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Kåre Tveter Blått landskap
    Olje på lerret, 64x78 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 8
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Kåre Tveter "Svalbard" 1991
    Olje på lerret, 110x140 cm
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Erik Harry Johannessen "Gamle Stockholm" 1962
    Olje på lerret, 130x180 cm
    Monogramsignert nede til venstre: EHJ
    Lot number 10
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Xan Krohn Canal St. Martin, Paris
    Olje på lerret, 120x89 cm
    Signert nede til høyre: Xan Krohn
    Lot number 11
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Frans Widerberg Svevende figur
    Olje på lerret, 178x210 cm
    Signert nede til høyre: Frans
    Lot number 12
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Tom Sandberg "Portraits" 1985-94
    Silver gelatin print
    Lot number 13
    65 000 - 70 000 NOK
    6 900 - 7 400 EUR
    6 000 - 6 400 GBP
    7 700 - 8 300 USD

    Tom Sandberg "Untitled" 2001
    Giclée på baryttpapir
    Lot number 14
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 52 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" 1998
    Silver gelatin print montert på aluminium, 102x153 cm
    Lot number 15
    130 000 - 160 000 NOK
    13 771 - 16 949 EUR
    11 953 - 14 711 GBP
    15 387 - 18 938 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    A K Dolven "Gammel morgen" 1988
    Olje på lerret, 200x256 cm
    Signert og datert bak på lerretet: AK Dolven Berlin 1989
    Lot number 16
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ida Lorentzen "My dear screen, how grand you look in peoples eyes" 2000
    Olje på lerret, 131x161 cm
    Signert nede til høyre: IL
    Lot number 17
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Olje på plate, 126x120 cm
    Usignert
    Lot number 18
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på plate, 92x73 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 19
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 70x55 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar SG
    Lot number 20
    140 000 - 180 000 NOK
    14 830 - 19 067 EUR
    12 872 - 16 550 GBP
    16 570 - 21 305 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    Arne Ekeland "Appell"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 21
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Thore Heramb "Mot Ferder" 2002
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Heramb 02
    Lot number 22
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" (Diptyk) 1993
    Silver gelatin print montert på plate
    Lot number 24
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på plate, 58x78 cm
    Signert bak på platen: Håvard Vikhagen
    Lot number 25
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Leonard Rickhard "Figurer og handlinger i krattskogen" 2006-07
    Olje på papp og tre, 35x42 cm
    Signert nede til høyre: LR
    Lot number 26
    45 000 - 55 000 NOK
    4 800 - 5 800 EUR
    4 100 - 5 100 GBP
    5 300 - 6 500 USD

    Hammer price 90 000 NOK

    Are Blytt "Ashes #2" 2014
    Olje på lerret, 200x145 cm
    Signert, datert og titulert på baksiden: Are Blytt 2014
    Lot number 29
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Nico Widerberg "Fremover" 2011
    Glass/ diabas, HØYDE 52,5 cm (uten sokkel)
    Signert, titulert, nummerert og datert på plinten: Nico Widerberg
    Lot number 30
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Marianne Heske "Fanaråken" 1990
    Inkjet på håndlaget koreansk papir, 162x270 cm
    Lot number 31
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anders Kjær "Mørk vår II" 1990
    Olje på lerret, 145x195 cm
    Signert nede til høyre: Kjær
    Lot number 32
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale - madder crimsonlake deep" 2000
    Akryl på plate, 135x300 cm
    Titulert, signert og datert bak på platen: H Fenn 2000
    Lot number 33
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Nupen "Uten tittel" 1996-1997
    Olje på plate, 130x216 cm
    Signert og datert bak på lerretet: N Nupen 1996-1997 Tvedestrand
    Lot number 34
    200 000 - 230 000 NOK
    21 186 - 24 364 EUR
    18 389 - 21 147 GBP
    23 672 - 27 223 USD

    Axel Hütte "Atlanta, CNN" 2005
    Duratrans med mirogardglass, 157x207 cm
    Lot number 35
    370 000 - 400 000 NOK
    39 194 - 42 372 EUR
    34 019 - 36 778 GBP
    43 793 - 47 344 USD

    Mitch Epstein "Club Med Martinique" 1986
    C-print, 35x52 cm
    Signert, titulert, datert og nummerert på bakplaten
    Lot number 36
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Mitch Epstein "Miami Beach II, Florida (girls in bikinis on pay phones)" 1976
    C-print, 35x52 cm
    Signert, datert, nummerert og titulert bak
    Lot number 37
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Crispin Gurholt "Havana" Live Photo #23, 2012
    C-print, face mounted, 125x159 cm
    Lot number 38
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Torbjørn Rødland Untitled (Illness), 2005/07
    C-print, Fuji Crystal Archive papir montert på aluminiumsplate, 140x110 cm
    Lot number 39
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Aase Texmon Rygh "Møbius stående" 1981
    Bronse, HØYDE 40 cm
    Signert under på plinten: Aase Texmon Rygh
    Lot number 40
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Håkon Bleken Ikaros 2001
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken 01
    Lot number 41
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Inger Sitter Komposisjon 1995
    Olje på lerret, 180x200 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 42
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, trolig 1955
    Blandingsteknikk på papir, 35x70 cm
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Tarjei Bodin Larsen "Semiautomatic" 2007
    Olje på plate, 120x180 cm
    Lot number 44
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 17 000 NOK

    Torbjørn Rødland "Five Signed" 2004
    C-print, montert på plexiplate, 50x40 cm
    Signert bak: Rødland
    Lot number 45
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 32 000 NOK

    Marianne Heske "Mountain of the Mind" 2014
    Inkjet på lerret, videomaleri, 60x160 cm
    Signert nede til venstre: Marianne Heske
    Lot number 46
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen "Sort Sol" 1972
    Serigrafi trykket i farger, IX/XXX
    Lot number 47
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 48
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 137 000 NOK

    Roger Ballen "Sullen" 2002 (2006)
    Gelatin silver print, selenium toned, 36x36 cm
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på arket: Roger Ballen
    Lot number 49
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Roger Ballen "Tommy, Samson and a mask" 2000 (2002)
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på fotografiet: Roger Ballen
    Lot number 50
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Dag Erik Elgin "Sinthome" 1996-1997
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Lot number 51
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK