Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Håkon Gullvåg "Rytterportrett " 2006
    Pastell på papir, 112x75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Gullvåg 2006
    Lot number 1
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 27 000 NOK

    Frank Brunner "The collector" 2007/09
    Olje på papir, 128x91cm
    Lot number 2
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 85 000 NOK

    Irma Salo Jæger "Gjennomskinnelig, husker du" 1966
    Olje på lerret, 141x105 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger -66
    Lot number 3
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Knut Rumohr "Fjellandskap" 1965
    Tempera på lerret, 95x130 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -65
    Lot number 4
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnvor Advocaat Komposisjon 1978
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Advocaat - 78
    Lot number 5
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon 1959
    Olje på lerret, 80x95 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann-59
    Lot number 6
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Hammer price 120 000 NOK

    Kåre Tveter Hvitt landskap
    Olje på lerret, 64x78 cm
    Signert nede til høyre: K Tveter
    Lot number 7
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Kåre Tveter Blått landskap
    Olje på lerret, 64x78 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 8
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Kåre Tveter "Svalbard" 1991
    Olje på lerret, 110x140 cm
    Lot number 9
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Erik Harry Johannessen "Gamle Stockholm" 1962
    Olje på lerret, 130x180 cm
    Monogramsignert nede til venstre: EHJ
    Lot number 10
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Xan Krohn Canal St. Martin, Paris
    Olje på lerret, 120x89 cm
    Signert nede til høyre: Xan Krohn
    Lot number 11
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Frans Widerberg Svevende figur
    Olje på lerret, 178x210 cm
    Signert nede til høyre: Frans
    Lot number 12
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Tom Sandberg "Portraits" 1985-94
    Silver gelatin print
    Lot number 13
    65 000 - 70 000 NOK
    6 900 - 7 400 EUR
    6 000 - 6 400 GBP
    7 700 - 8 300 USD

    Tom Sandberg "Untitled" 2001
    Giclée på baryttpapir
    Lot number 14
    50 000 - 55 000 NOK
    5 300 - 5 800 EUR
    4 600 - 5 100 GBP
    5 900 - 6 500 USD

    Hammer price 52 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" 1998
    Silver gelatin print montert på aluminium, 102x153 cm
    Lot number 15
    130 000 - 160 000 NOK
    13 771 - 16 949 EUR
    11 953 - 14 711 GBP
    15 387 - 18 938 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    A K Dolven "Gammel morgen" 1988
    Olje på lerret, 200x256 cm
    Signert og datert bak på lerretet: AK Dolven Berlin 1989
    Lot number 16
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Ida Lorentzen "My dear screen, how grand you look in peoples eyes" 2000
    Olje på lerret, 131x161 cm
    Signert nede til høyre: IL
    Lot number 17
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Olje på plate, 126x120 cm
    Usignert
    Lot number 18
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på plate, 92x73 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 19
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 70x55 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar SG
    Lot number 20
    140 000 - 180 000 NOK
    14 830 - 19 067 EUR
    12 872 - 16 550 GBP
    16 570 - 21 305 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    Arne Ekeland "Appell"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 21
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Thore Heramb "Mot Ferder" 2002
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Heramb 02
    Lot number 22
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" (Diptyk) 1993
    Silver gelatin print montert på plate
    Lot number 24
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på plate, 58x78 cm
    Signert bak på platen: Håvard Vikhagen
    Lot number 25
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Leonard Rickhard "Figurer og handlinger i krattskogen" 2006-07
    Olje på papp og tre, 35x42 cm
    Signert nede til høyre: LR
    Lot number 26
    45 000 - 55 000 NOK
    4 800 - 5 800 EUR
    4 100 - 5 100 GBP
    5 300 - 6 500 USD

    Hammer price 90 000 NOK

    Are Blytt "Ashes #2" 2014
    Olje på lerret, 200x145 cm
    Signert, datert og titulert på baksiden: Are Blytt 2014
    Lot number 29
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Nico Widerberg "Fremover" 2011
    Glass/ diabas, HØYDE 52,5 cm (uten sokkel)
    Signert, titulert, nummerert og datert på plinten: Nico Widerberg
    Lot number 30
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 37 000 NOK

    Marianne Heske "Fanaråken" 1990
    Inkjet på håndlaget koreansk papir, 162x270 cm
    Lot number 31
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anders Kjær "Mørk vår II" 1990
    Olje på lerret, 145x195 cm
    Signert nede til høyre: Kjær
    Lot number 32
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale - madder crimsonlake deep" 2000
    Akryl på plate, 135x300 cm
    Titulert, signert og datert bak på platen: H Fenn 2000
    Lot number 33
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Nupen "Uten tittel" 1996-1997
    Olje på plate, 130x216 cm
    Signert og datert bak på lerretet: N Nupen 1996-1997 Tvedestrand
    Lot number 34
    200 000 - 230 000 NOK
    21 186 - 24 364 EUR
    18 389 - 21 147 GBP
    23 672 - 27 223 USD

    Axel Hütte "Atlanta, CNN" 2005
    Duratrans med mirogardglass, 157x207 cm
    Lot number 35
    370 000 - 400 000 NOK
    39 194 - 42 372 EUR
    34 019 - 36 778 GBP
    43 793 - 47 344 USD

    Mitch Epstein "Club Med Martinique" 1986
    C-print, 35x52 cm
    Signert, titulert, datert og nummerert på bakplaten
    Lot number 36
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Mitch Epstein "Miami Beach II, Florida (girls in bikinis on pay phones)" 1976
    C-print, 35x52 cm
    Signert, datert, nummerert og titulert bak
    Lot number 37
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Crispin Gurholt "Havana" Live Photo #23, 2012
    C-print, face mounted, 125x159 cm
    Lot number 38
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Torbjørn Rødland Untitled (Illness), 2005/07
    C-print, Fuji Crystal Archive papir montert på aluminiumsplate, 140x110 cm
    Lot number 39
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Aase Texmon Rygh "Møbius stående" 1981
    Bronse, HØYDE 40 cm
    Signert under på plinten: Aase Texmon Rygh
    Lot number 40
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Håkon Bleken Ikaros 2001
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Signert nede til høyre: Håkon Bleken 01
    Lot number 41
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Inger Sitter Komposisjon 1995
    Olje på lerret, 180x200 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 42
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, trolig 1955
    Blandingsteknikk på papir, 35x70 cm
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Tarjei Bodin Larsen "Semiautomatic" 2007
    Olje på plate, 120x180 cm
    Lot number 44
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 17 000 NOK

    Torbjørn Rødland "Five Signed" 2004
    C-print, montert på plexiplate, 50x40 cm
    Signert bak: Rødland
    Lot number 45
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 32 000 NOK

    Marianne Heske "Mountain of the Mind" 2014
    Inkjet på lerret, videomaleri, 60x160 cm
    Signert nede til venstre: Marianne Heske
    Lot number 46
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen "Sort Sol" 1972
    Serigrafi trykket i farger, IX/XXX
    Lot number 47
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 48
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 137 000 NOK

    Roger Ballen "Sullen" 2002 (2006)
    Gelatin silver print, selenium toned, 36x36 cm
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på arket: Roger Ballen
    Lot number 49
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Roger Ballen "Tommy, Samson and a mask" 2000 (2002)
    Nummerert, titulert, datert og signert bak på fotografiet: Roger Ballen
    Lot number 50
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Dag Erik Elgin "Sinthome" 1996-1997
    Olje på lerret, 200x150 cm
    Lot number 51
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Olje på plate, 78x30 cm
    Signert nede til venstre: GSG
    Lot number 52
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 135 000 NOK

    Jakob Schmidt "Valencia" 1987
    Olje og bengalakk på lerret, 100x80 cm
    Signert nede til høyre J. Schmidt. Signert, datert og titulert bak på lerretet
    Lot number 53
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Marianne Heske "Feigumfossen" 1986
    Inkjet på lerret, videomaleri, 110x73 cm
    Signert nede til høyre: Marianne Heske 86
    Lot number 54
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 46 000 NOK

    Frans Widerberg "Himmelglobus"
    Olje på lerret, DIAMETER 180 cm
    Signert med initialer nede til venstre og nede til høyre: FW
    Lot number 55
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Bert Stern "Marilyn Monroe - Crucifix II, (from the Last Sitting)" 1962 (2010)
    Chromogenic print (c-print), 44/62, 31x31 cm
    Signert og nummerert nede: 44/62 Bert Stern
    Lot number 56
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Jan Freuchen "F.A.Q." 2010
    C-print på aluminium, 94x74 cm
    Lot number 57
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 17 000 NOK

    Diane Arbus "Mexican Dwarf in his hotel room in New York" 1970 (1973)
    Silver gelatin print
    Signert titulert og datert av kunstnerens datter på baksiden av fotografiet
    Lot number 58
    360 000 - 380 000 NOK
    38 135 - 40 253 EUR
    33 100 - 34 939 GBP
    42 610 - 44 977 USD

    Irma Salo Jæger "Neppe til å hviske" 1966
    Olje på lerret, 53x60 cm
    Signert og datert nede til høyre: ISJ 66
    Lot number 59
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Peter Esdaile "Moonlight rescue" 2015
    Olje på lerret, 240x195 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet
    Lot number 60
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Anne-Karin Furunes "Wang Yuan Yuan" 2006
    Akryl på Arches papir, 76x57 cm
    Signert, datert og titulert bak på papiret: Shanghai 13.08.2006
    Lot number 61
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Kåre Kivijärvi "Distriktslegen, Porsanger" 1970 (2016)
    Pigment print, 40x50 cm
    Lot number 62
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 26 000 NOK

    Dolk "Lofoten" 2007
    Spraymaling på trebord, 227x109 cm
    Lot number 63
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Jørgen Dobloug "Time i parken" 1998
    Akryl på lerret, 140x130 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Jørgen Dobloug 98
    Lot number 64
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Lars Morell "No 7" 2010
    Stål og polyetan maling, LENGDE 92 BREDDE 82 HØYDE 43 cm
    Lot number 65
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Jakob Weidemann "Grålysningen kommer" 1965
    Olje på lerret, 115x199 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 66
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 450 000 NOK

    Sverre Koren Bjertnæs Uten tittel
    Olje på lerret, 121x101 cm
    Lot number 68
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel, trolig 2008
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Lot number 69
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Jakob Weidemann "Dans" 1948
    Olje på lerret, 100x97 cm
    Dobbeltsignert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 70
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Tor Hoff Uten tittel 1969
    Olje på papir på plate, to selges samlet, 40x40 cm og 40x40 cm
    Signert og datert nede til høyre: Hoff 1969
    Lot number 71
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Tor Hoff Grå komposisjon 1973-74
    Olje på plate, 83x122 cm
    Signert og datert nede til høyre: Hoff 1973-74
    Lot number 72
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Andy Warhol "Speed Skater"
    Blyant på papir, 80x60 cm
    Usignert
    Lot number 73
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR