Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Andy Warhol "Reagan Budget (Negative)" 1985-86
    Synthetic polymer, silkscreen on canvas, 50,8x40,6 cm
    Lot number 18
    End 21.03.2017
    1 200 000 - 1 400 000 NOK
    127 116 - 148 302 EUR
    110 333 - 128 722 GBP
    142 032 - 165 704 USD

    Kjell Erik Killi Olsen "The night, the moon was shining" 1984
    Jern, polyester og oljemaling, HØYDE 280 cm BREDDE 125 cm
    Signert på baksiden: Killi Olsen 84
    Lot number 17
    End 21.03.2017
    250 000 NOK
    26 483 EUR
    22 986 GBP
    29 590 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Arne Kavli Damene på trappen, Rønnes
    Olje på lerret, 80x88 cm
    Signert nede til venstre: A Kavli
    Lot number 6
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 350 000 NOK

    Kjell Nupen "Stille idyll" 2010
    Mixed media, 127x273 cm, 150x296 cm med ramme
    Dobbeltsignert på forsiden nede til venstre: K Nupen
    Lot number 32
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Kai Fjell Kvinne i landskap, 1955
    Olje på lerret, 81x90 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kai Fjell -55
    Lot number 30
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Jens Johannessen "Mars" 1998-99
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert nede til høyre: JJ
    Lot number 4
    End 21.03.2017
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Håkon Bleken Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 170x250 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 09
    Lot number 37
    End 21.03.2017
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Arne Ekeland Mennesker i grønt landskap
    Olje på lerret, 140x185 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 41
    End 21.03.2017
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen "Vertikalt tema" 1955
    Olje på lerret, 55x65 cm
    Signert nede til venstre: Gunnar S.G.
    Lot number 10
    End 21.03.2017
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Anne-Karin Furunes "Sara VI" 2004
    Olje og perforert lerret, 224x160 cm
    Signert og titulert på baksiden: Anne-Karin Furunes Sara VI 2004
    Lot number 12
    End 21.03.2017
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 31
    End 21.03.2017
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Lisette Model "Reflections, NYC, Rockefeller Center" 1939-45
    Silver gelatin print
    Lot number 64
    End 21.03.2017
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD