Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Kåre Kivijärvi "Trålerfisker" 1959 (1960-tallet)
    Barytt print, 30x38,5 cm
    Lot number 67
    End 21.03.2017
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Dagfinn Knudsen Kvinne, 2009
    Olje på lerret, 160x110 cm
    Signert nede til høyre: Dagfinn Knudsen 2009
    Lot number 38
    End 21.03.2017
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Tom Sandberg Untitled (Marie), 1996
    Gilcée print
    Lot number 71
    End 21.03.2017
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 56 000 NOK

    John Olav Riise "Forfatteren Stein Bugge" 1931
    Silver gelatin print, 36x22,5 cm
    Signert på passepartout nede til venstre: John Riise
    Lot number 74
    End 21.03.2017
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Mari Slaattelid "Støvkyss (Giornate) 1" 2005/06
    C-print, 115x50 cm
    Signert på etikett på baksiden: Mari Slaattelid
    Lot number 72
    End 21.03.2017
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 21 000 NOK

    Horst Janssen Uten tittel, 1969
    Fargestift og blyant på papir, 29,5x23,5 cm
    Signert og datert nede til høyre: 22.10.69 Janssen
    Lot number 55
    End 21.03.2017
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 32 500 NOK

    Fargestift og blyant på papir, 26x18 cm (L)
    Signert og datert oppe til venstre: Janssen 23.10.69
    Lot number 56
    End 21.03.2017
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 32 500 NOK

    Anna-Eva Bergman "L'or de Vivre" 1974
    Mappe med ni tresnitt + to tresnitt på omslaget, 44/100
    Lot number 46
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Jacques Villon Figur i rom, 1932
    Olje på plate, 50x33,5 cm
    Signert og datert nede til høyre: Jacques Villon 32
    Lot number 29
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Kåre Tveter "Havlys" 1965
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter 1965
    Lot number 34
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Arnold Haukeland "Smidd" 1977
    Syrefast stål, HØYDE 62 cm BREDDE 25 cm DYBDE 9 cm
    Signert på undersiden: Haukeland - 77
    Lot number 15
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Per Maning Uten tittel, 1985
    Cibachrome, fire stk a 25x37 cm
    Lot number 73
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK