Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1964
    Olje på lerret, 73x92 cm
    Signert nede til høyre: Til Olav 64 Weidemann
    Lot number 58
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 68 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på lerret, 60x73cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 49
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Olje på lerret, 60x80 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 52
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Jakob Weidemann "Blomst i sne" 1977
    Olje på lerret, 81x81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 77
    Lot number 14
    End 21.03.2017
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Ryszard Warsinski Uten tittel
    Blandingsteknikk på papir, 197x116 cm
    Signert på høyre side: Warsinski
    Lot number 26
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 33 000 NOK

    Ryszard Warsinski Komposisjon med to figurer
    Mixed media på papir, 123x82 cm
    Usignert
    Lot number 54
    End 21.03.2017
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Andy Warhol "Reagan Budget (Negative)" 1985-86
    Synthetic polymer, silkscreen on canvas, 50,8x40,6 cm
    Lot number 18
    End 21.03.2017
    1 200 000 - 1 400 000 NOK
    127 116 - 148 302 EUR
    110 333 - 128 722 GBP
    142 032 - 165 704 USD

    Andy Warhol Marilyn, 1981
    Silketrykk i farger, ukjent opplag
    Lot number 60
    End 21.03.2017
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 72 500 NOK

    Jacques Villon Figur i rom, 1932
    Olje på plate, 50x33,5 cm
    Signert og datert nede til høyre: Jacques Villon 32
    Lot number 29
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 111x120 cm
    Signert nede til høyre: H V
    Lot number 48
    End 21.03.2017
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på lerret, 170x200 cm
    Signert langs høyre side: H V
    Lot number 50
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Kåre Tveter Landskap fra Svalbard
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 33
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK