Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Frank Brunner "And this also...." 2002
    Olje på lerret, 150x170 cm
    Signert og datert på baksiden: Frank Brunner 2002
    Lot number 40
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Arne Ekeland Mennesker i grønt landskap
    Olje på lerret, 140x185 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 41
    End 21.03.2017
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen Uten tittel, 1989
    Olje på lerret, 50x70 cm
    Signert bak på lerretet: Olav Christopher Berlin 1989
    Lot number 42
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Rolf Nesch "Å fly" 1969-1971
    Fargemetalltrykk
    Lot number 44
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Synnøve Anker Aurdal Sort og hvitt
    Billedteppe, 92x236 cm
    Signert nede til høyre: S A A
    Lot number 45
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anna-Eva Bergman "L'or de Vivre" 1974
    Mappe med ni tresnitt + to tresnitt på omslaget, 44/100
    Lot number 46
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Unni Askeland "Casino" 2005
    Olje på lerret, 200x250 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: Unni Askeland 2005
    Lot number 47
    End 21.03.2017
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 111x120 cm
    Signert nede til høyre: H V
    Lot number 48
    End 21.03.2017
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på lerret, 60x73cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 49
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på lerret, 170x200 cm
    Signert langs høyre side: H V
    Lot number 50
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Kjell Nupen "Sommernatt 20 juni" 1990-91
    Olje på lerret, 190x140 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 51
    End 21.03.2017
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Olje på lerret, 60x80 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 52
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK