Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Ryszard Warsinski Uten tittel
    Blandingsteknikk på papir, 197x116 cm
    Signert på høyre side: Warsinski
    Lot number 26
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 33 000 NOK

    Rodolfo Nieto Komposisjon, 1964
    Olje på lerret, 52,5x64 cm
    Signert bak på lerretet: NIETO 1964
    Lot number 28
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jacques Villon Figur i rom, 1932
    Olje på plate, 50x33,5 cm
    Signert og datert nede til høyre: Jacques Villon 32
    Lot number 29
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Kai Fjell Kvinne i landskap, 1955
    Olje på lerret, 81x90 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kai Fjell -55
    Lot number 30
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 31
    End 21.03.2017
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Kjell Nupen "Stille idyll" 2010
    Mixed media, 127x273 cm, 150x296 cm med ramme
    Dobbeltsignert på forsiden nede til venstre: K Nupen
    Lot number 32
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Kåre Tveter Landskap fra Svalbard
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 33
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Kåre Tveter "Havlys" 1965
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter 1965
    Lot number 34
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Hanne Borchgrevink Landskap med hus, 1991
    Akryl på plate, to stk á 115x160 cm, 115x320 cm tilsammen
    Begge signert nede til venstre: Hanne Borchgrevink 1991
    Lot number 35
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Kenneth Blom "Museum" 2012
    Olje på lerret, 100x120 cm
    Signert og datert nede til venstre: Blom 12
    Lot number 36
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Håkon Bleken Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 170x250 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 09
    Lot number 37
    End 21.03.2017
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Dagfinn Knudsen Kvinne, 2009
    Olje på lerret, 160x110 cm
    Signert nede til høyre: Dagfinn Knudsen 2009
    Lot number 38
    End 21.03.2017
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK