Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Jakob Weidemann "Blomst i sne" 1977
    Olje på lerret, 81x81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 77
    Lot number 14
    End 21.03.2017
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Arnold Haukeland "Smidd" 1977
    Syrefast stål, HØYDE 62 cm BREDDE 25 cm DYBDE 9 cm
    Signert på undersiden: Haukeland - 77
    Lot number 15
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kjell Nupen Uten tittel, 1990-91
    Bronse, HØYDE 28 cm LENGDE 33 cm DYBDE 12 cm
    Lot number 16
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "The night, the moon was shining" 1984
    Jern, polyester og oljemaling, HØYDE 280 cm BREDDE 125 cm
    Signert på baksiden: Killi Olsen 84
    Lot number 17
    End 21.03.2017
    250 000 NOK
    26 483 EUR
    22 986 GBP
    29 590 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Andy Warhol "Reagan Budget (Negative)" 1985-86
    Synthetic polymer, silkscreen on canvas, 50,8x40,6 cm
    Lot number 18
    End 21.03.2017
    1 200 000 - 1 400 000 NOK
    127 116 - 148 302 EUR
    110 333 - 128 722 GBP
    142 032 - 165 704 USD

    Håkon Gullvåg "Sliten rytter" 2015
    Olje på lerret, 90x70 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 19
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Håkon Gullvåg "Lars Tiller til hest" 1985
    Olje på lerret, 210x136 cm
    Signert, datert og titulert øverst til venstre: Gullvåg
    Lot number 20
    End 21.03.2017
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Roar Werner Eriksen "Resad Pall when losing" 2002
    Akryl på lerret, 185x200 cm
    Signert og stedsbestemt bak på lerret: Roar Werner Eriksen, Oslo
    Lot number 21
    End 21.03.2017
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Frank Brunner Grønn vegetasjon, 1998
    Olje på lerret, 185x205 cm
    Signert og datert på bak på blindrammen: Frank Brunner 1998
    Lot number 22
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Deconstructed) 4" 2009
    Olje og modelleringspasta på lerret, 120x140cm
    Lot number 23
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen "Biographie" 1998
    Akvarell på papir, 102x152 cm
    Signert oppe til høyre: Olav Christopher
    Lot number 24
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Pahr-Iversen "Herbarium" 2004
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert nede til høyre: Pahr-Iversen
    Lot number 25
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK