Blomqvist / Auction / Contemporary & Modern / Tilslagsliste

    Johs. Rian Interiør med modell, 1955
    Olje på plate, 46x38 cm
    Signert og datert nede til høyre: J Rian 1955
    Lot number 2
    End 21.03.2017
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Per Kleiva "Run, run, run -don't run III"
    Olje på lerret, 125x180 cm
    Signert nede til høyre: Kleiva
    Lot number 3
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Jens Johannessen "Mars" 1998-99
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert nede til høyre: JJ
    Lot number 4
    End 21.03.2017
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Thore Heramb Landskap, 1961-62
    Olje på lerret, 81x100 cm
    Signert og datert nede til venstre: Th Heramb -61-62
    Lot number 5
    End 21.03.2017
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Arne Kavli Damene på trappen, Rønnes
    Olje på lerret, 80x88 cm
    Signert nede til venstre: A Kavli
    Lot number 6
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 350 000 NOK

    Harald Fenn "Pastorale - sapgreen lake extra" 2000
    Akryl på plate, 100x210 cm
    Signert, titulert og datert bak på platen: H Fenn 2000
    Lot number 7
    End 21.03.2017
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Ole Jørgen Ness "The History of Mystery" 1999
    Kull, tegning og mixed media, 99x293 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: OJN, 1999 "The History of mystery"
    Lot number 8
    End 21.03.2017
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Kjell Torriset "Mann med boremaskin" 1981-1982
    Akryl på lerret, 245x245x40 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Kjell Torriset 1981-82
    Lot number 9
    End 21.03.2017
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen "Vertikalt tema" 1955
    Olje på lerret, 55x65 cm
    Signert nede til venstre: Gunnar S.G.
    Lot number 10
    End 21.03.2017
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 250 000 NOK

    Håkon Bleken "Oppbrudd" 1977
    Olje på lerret, 140x100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken -77
    Lot number 11
    End 21.03.2017
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Anne-Karin Furunes "Sara VI" 2004
    Olje og perforert lerret, 224x160 cm
    Signert og titulert på baksiden: Anne-Karin Furunes Sara VI 2004
    Lot number 12
    End 21.03.2017
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Kenneth Blom Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 160x180 cm
    Signert nede til venstre: Blom 07
    Lot number 13
    End 21.03.2017
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Weidemann "Blomst i sne" 1977
    Olje på lerret, 81x81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 77
    Lot number 14
    End 21.03.2017
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Arnold Haukeland "Smidd" 1977
    Syrefast stål, HØYDE 62 cm BREDDE 25 cm DYBDE 9 cm
    Signert på undersiden: Haukeland - 77
    Lot number 15
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kjell Nupen Uten tittel, 1990-91
    Bronse, HØYDE 28 cm LENGDE 33 cm DYBDE 12 cm
    Lot number 16
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "The night, the moon was shining" 1984
    Jern, polyester og oljemaling, HØYDE 280 cm BREDDE 125 cm
    Signert på baksiden: Killi Olsen 84
    Lot number 17
    End 21.03.2017
    250 000 NOK
    26 483 EUR
    22 986 GBP
    29 590 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Andy Warhol "Reagan Budget (Negative)" 1985-86
    Synthetic polymer, silkscreen on canvas, 50,8x40,6 cm
    Lot number 18
    End 21.03.2017
    1 200 000 - 1 400 000 NOK
    127 116 - 148 302 EUR
    110 333 - 128 722 GBP
    142 032 - 165 704 USD

    Håkon Gullvåg "Sliten rytter" 2015
    Olje på lerret, 90x70 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 19
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Håkon Gullvåg "Lars Tiller til hest" 1985
    Olje på lerret, 210x136 cm
    Signert, datert og titulert øverst til venstre: Gullvåg
    Lot number 20
    End 21.03.2017
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Roar Werner Eriksen "Resad Pall when losing" 2002
    Akryl på lerret, 185x200 cm
    Signert og stedsbestemt bak på lerret: Roar Werner Eriksen, Oslo
    Lot number 21
    End 21.03.2017
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Frank Brunner Grønn vegetasjon, 1998
    Olje på lerret, 185x205 cm
    Signert og datert på bak på blindrammen: Frank Brunner 1998
    Lot number 22
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Deconstructed) 4" 2009
    Olje og modelleringspasta på lerret, 120x140cm
    Lot number 23
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen "Biographie" 1998
    Akvarell på papir, 102x152 cm
    Signert oppe til høyre: Olav Christopher
    Lot number 24
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Kjell Pahr-Iversen "Herbarium" 2004
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert nede til høyre: Pahr-Iversen
    Lot number 25
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Ryszard Warsinski Uten tittel
    Blandingsteknikk på papir, 197x116 cm
    Signert på høyre side: Warsinski
    Lot number 26
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 33 000 NOK

    Rodolfo Nieto Komposisjon, 1964
    Olje på lerret, 52,5x64 cm
    Signert bak på lerretet: NIETO 1964
    Lot number 28
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jacques Villon Figur i rom, 1932
    Olje på plate, 50x33,5 cm
    Signert og datert nede til høyre: Jacques Villon 32
    Lot number 29
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Kai Fjell Kvinne i landskap, 1955
    Olje på lerret, 81x90 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kai Fjell -55
    Lot number 30
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Ida Ekblad Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Signert nede til høyre: I E
    Lot number 31
    End 21.03.2017
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Kjell Nupen "Stille idyll" 2010
    Mixed media, 127x273 cm, 150x296 cm med ramme
    Dobbeltsignert på forsiden nede til venstre: K Nupen
    Lot number 32
    End 21.03.2017
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Kåre Tveter Landskap fra Svalbard
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 33
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Kåre Tveter "Havlys" 1965
    Olje på lerret, 85x100 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter 1965
    Lot number 34
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Hanne Borchgrevink Landskap med hus, 1991
    Akryl på plate, to stk á 115x160 cm, 115x320 cm tilsammen
    Begge signert nede til venstre: Hanne Borchgrevink 1991
    Lot number 35
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Kenneth Blom "Museum" 2012
    Olje på lerret, 100x120 cm
    Signert og datert nede til venstre: Blom 12
    Lot number 36
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Håkon Bleken Uten tittel, 2009
    Olje på lerret, 170x250 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 09
    Lot number 37
    End 21.03.2017
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Dagfinn Knudsen Kvinne, 2009
    Olje på lerret, 160x110 cm
    Signert nede til høyre: Dagfinn Knudsen 2009
    Lot number 38
    End 21.03.2017
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Frank Brunner "And this also...." 2002
    Olje på lerret, 150x170 cm
    Signert og datert på baksiden: Frank Brunner 2002
    Lot number 40
    End 21.03.2017
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Arne Ekeland Mennesker i grønt landskap
    Olje på lerret, 140x185 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 41
    End 21.03.2017
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen Uten tittel, 1989
    Olje på lerret, 50x70 cm
    Signert bak på lerretet: Olav Christopher Berlin 1989
    Lot number 42
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Rolf Nesch "Å fly" 1969-1971
    Fargemetalltrykk
    Lot number 44
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Synnøve Anker Aurdal Sort og hvitt
    Billedteppe, 92x236 cm
    Signert nede til høyre: S A A
    Lot number 45
    End 21.03.2017
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anna-Eva Bergman "L'or de Vivre" 1974
    Mappe med ni tresnitt + to tresnitt på omslaget, 44/100
    Lot number 46
    End 21.03.2017
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Unni Askeland "Casino" 2005
    Olje på lerret, 200x250 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: Unni Askeland 2005
    Lot number 47
    End 21.03.2017
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 111x120 cm
    Signert nede til høyre: H V
    Lot number 48
    End 21.03.2017
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1948
    Olje på lerret, 60x73cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 48
    Lot number 49
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Håvard Vikhagen Uten tittel
    Olje på lerret, 170x200 cm
    Signert langs høyre side: H V
    Lot number 50
    End 21.03.2017
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Kjell Nupen "Sommernatt 20 juni" 1990-91
    Olje på lerret, 190x140 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 51
    End 21.03.2017
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Olje på lerret, 60x80 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 52
    End 21.03.2017
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK