Blomqvist / Auction / Contemporary, Modern and Older / Tilslagsliste

Contemporary, Modern and Older

    Karl Dørnberger Vinterlandskap, 1908
    Olje på plate, 40x50 cm
    Signert og datert nede til venstre: Dörnberger 1908
    Lot number 2
    End 15.12.2015
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kåre Tveter "Arktiskt lys"
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 3
    End 15.12.2015
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Erik Werenskiold Skogens dyr
    Akvarell, 42x66 cm
    Signert med initialer nede til høyre: E W
    Lot number 4
    End 15.12.2015
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Thomas Fearnley Skipbrudd, 1840
    Olje på lerret, 36x48 cm
    Signert med initialer og datert nede til høyre: TF 1840
    Lot number 6
    End 15.12.2015
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 70 000 NOK

    Jens Johannessen Uten tittel, 1970 tallet
    Olje på lerret, 23x40 cm
    Signert med initialer nede til høyre: J J
    Lot number 8
    End 15.12.2015
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Olje på lerret, 23x40 cm
    Signert bak på lerretet: Jens Johannessen
    Lot number 9
    End 15.12.2015
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Hans Heyerdahl Fjellandskap fra Tuddal
    Olje på lerret, 110x80 cm
    Signert nede til venstre: Heyerdahl
    Lot number 11
    End 15.12.2015
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Frits Thaulow Ved Dordogne-elven i nærheten av Beaulieu (Corrèze), 1903
    Olje på lerret, 60x73 cm
    Signert nede til venstre: Frits Thaulow
    Lot number 13
    End 15.12.2015
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Christian Krohg Fisker og gutt på bryggen
    Olje på lerret, 51x70 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg
    Lot number 14
    End 15.12.2015
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Hans Dahl En sommerdag på Vestlandet
    Olje på lerret, 101x67 cm
    Signert nede til høyre: Hans Dahl
    Lot number 15
    End 15.12.2015
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Håkon Gullvåg "Fugl"
    Olje på lerret, 100x80 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 16
    End 15.12.2015
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 58 000 NOK

    Håkon Bleken "Fra Mysterier-Eventyrlandet I" 1991
    Olje på lerret, 85x65 cm
    Signert med initialer og datert nede til høyre: HB 91
    Lot number 17
    End 15.12.2015
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK