Johannes Johannessen Reimers Drikkekanne
    Sølv. Barokk.
    To mesterstempler under bunnen.
    Lot number 1
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Albrecht/Albret Hansen Sinch Drikkekanne
    Sølv. Régence.
    Mesterstempel og ikke identifisert stempel NA under bunnen.
    Lot number 2
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Hans Nieman d.e. Beger
    Sølv, innvendig forgylt. Barokk.
    Et mesterstempel på begerets indre del.
    Lot number 3
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Hanseaterbeger
    Sølv, innvendig og delvis utvendig forgylt. Renessanse.
    Ustemplet. Trolig Bergen.
    Lot number 4
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Hammer price 28 000 NOK

    Erich Olsen Drikkekanne
    Sølv. Barokk.
    Lot number 5
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Oluf Jørgensen Drikkekanne
    Sølv. Barokk.
    Mesterstempel og bystempel under bunnen.
    Lot number 6
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hans Pettersen Castens (Castensen) Drikkekanne
    Sølv. Barokk.
    Lot number 7
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Frida Hansen "Hesteblomster" 1900
    Transparent i flerfarget ull, 260x330 cm
    Signert nede til venstre: DNB 1900 LXIX
    Lot number 8
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Litografi i farger
    Lot number 10
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 170 000 NOK

    Pablo Picasso "La Corrida" 1956
    Fargeakvatint, 53/200
    Trykkmål 488x652 mm
    Lot number 11
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Marc Chagall "Le bouqet (the bouquet)" 1955
    Litografi i farger, 83/300
    Signert med blyant nede til høyre: Marc Chagall
    Lot number 12
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Rolf Nesch Sommerlandskap
    Pastell på papir, 51x65 cm
    Signert nede til høyre: Rolf Nesch
    Lot number 13
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Anders Petersen "Marlene" 1977
    Sølv gelatin, 29x21,5 cm
    Signert og datert bak på fotografiet: Anders Petersen 1970 / 1977
    Lot number 14
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Marianne Heske "Greta Garbo" 1970-71
    Assemblage og frottage på lerret og plexiglass, 137x120 cm
    Lot number 15
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Anna-Eva Bergman "Jord og måne" 1970
    Olje og metallfolie på plate, 79x60 cm (inklusiv innramming 100x79 cm)
    Signert med initialer og datert nede til høyre: A E B 1970
    Lot number 16
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 280 000 NOK

    Hans Heyerdahl På tunet
    Olje på lerret, 65x55 cm
    Signert nede til høyre: Heyerdahl
    Lot number 17
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Amaldus Nielsen Fra Hvaler, 1886
    Olje på lerret, 77x136 cm
    Signert og datert nede til høyre: Amaldus Nielsen 1886
    Lot number 18
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 180 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "Hundetimen" 2010
    Olje på lerret, 60x73 cm
    Titulert, signert og datert bak på lerretet:
    Lot number 19
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1962
    Olje på lerret, 61x50 cm
    Signert og datert nede til venstre: Gunnar S Gundersen -62
    Lot number 20
    120 000 - 130 000 NOK
    12 712 - 13 771 EUR
    11 033 - 11 953 GBP
    14 203 - 15 387 USD

    Hammer price 190 000 NOK

    Amaldus Nielsen Fjordlandskap fra Rognaldsvåg i Kinn, 1863
    Olje på lerret, 74x102 cm
    Signert og datert nede til høyre: C Amaldus Nielsen 1863
    Lot number 22
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Hariton Pushwagner Serveringsroboter, trolig ca 2000
    Olje på plate, 60x60 cm
    Signert nede til venstre: Pushwagner
    Lot number 24
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Kjell Nupen Overmalt postkort, 1998
    Olje på lerret, 150x170 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 25
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 150 000 NOK

    Alfred Wahlberg Landsbygate i Gargilesse-Dampierre, Frankrike
    Olje på lerret, 48x63 cm
    Signert og stedsbestemt nede til høyre: Alfr Wahlberg Gargilesse
    Lot number 27
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 48 000 NOK

    Eero Järnefelt Pike med hund
    Olje på lerret, 100x90 cm
    Signert nede til venstre: Eero Järnefelt
    Lot number 28
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Hans Heyerdahl Badende gutt
    Olje på plate, 51x69 cm
    Lot number 29
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Håkon Gullvåg Barnet, 1989
    Olje på lerret, 150x150 cm
    Signert og datert nede til venstre: Gullvåg 1989
    Lot number 30
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" (Piglita) 2006
    Olje på lerret, 180x180 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 2006
    Lot number 31
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Mathias Blumenthal Norsk vinterlandskap "Pensement de Paisage en Norvege" 1746
    Olje på lerret, 54x69 cm
    Usignert
    Lot number 33
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Carl Wilhelm Barth Kystlandskap, 1880
    Olje på lerret, 60x95 cm
    b
    Lot number 34
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Hans Dahl Frisk seilas
    Olje på lerret, 65x98 cm
    Signert nede til høyre: Hans Dahl
    Lot number 35
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Sverre Koren Bjertnæs "Uten tittel" (Hanna Maria) 2015
    Olje på lerret, 50x40 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Sverre Bjertnæs 2015
    Lot number 36
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Bjertnæs og Melgaard "Untitled" (Jacques Rigaut) 2011
    Blandingsteknikk på papir, 200x91 cm
    Signert og datert oppe til venstre: Bjarne Melgaard 2011
    Lot number 37
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Johs. Rian Komposisjon, 1970
    Olje på lerret, 55x59 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Rian 1970
    Lot number 38
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon
    Olje på lerret, 101x81cm
    Signert og datert med blyant nede til høyre: Gunnar S.
    Lot number 39
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Per Palle Storm Stående modell
    Bronse, HØYDE 63 cm inklusive plint
    Signert med monogram nede på plinten: P P S
    Lot number 40
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Per Kirkeby "Kopf zu Hause I"
    Bronse, 27x25x13 cm, opplag 2/6
    Signert og nummerert nede på kanten: P. K. 2/6
    Lot number 41
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Per Maning "Oscar" 1995-98
    Silver gelatin print, 45x45 cm (L)
    Signert bak på platen: Per Maning
    Lot number 43
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Jens Johannessen "Øvrevoll, Flagg" Alvelandskap 1970
    Olje på lerret, 65x81 cm
    Signert og datert nede til høyre: J J 70
    Lot number 44
    220 000 - 240 000 NOK
    23 305 - 25 423 EUR
    20 228 - 22 067 GBP
    26 039 - 28 406 USD

    Hammer price 180 000 NOK

    Kitty Kielland To piker i en eng
    Olje på lerret, 57x93 cm
    Signert nede til venstre: Kitty L. Kielland
    Lot number 45
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Vanessa Baird Uten tittel, siste del av 1990-tallet
    Pastell på papir, 107x78 cm
    Signert nede til venstre: V. Baird
    Lot number 46
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 29 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel, trolig 2008
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Lot number 47
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Christian Skredsvig Et elveløp
    Olje på plate, 33x42 cm
    Signert nede til venstre: Chr. Skredsvig
    Lot number 48
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Eilif Peterssen "Husene på Rindå, Sele" 1889
    Olje på lerret, 54x66 cm
    Signert og datert nede til venstre: Eilif Peterssen Sele 89.
    Lot number 49
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Kjell Nupen "Landskapstegn" 1989
    Olje på lerret, 109x79 cm
    Signert og titulert bak på lerretet: K Nupen
    Lot number 50
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Kjell Nupen "Sentimental reise" Grønningen fyr
    Olje på lerret, 109x79 cm
    Lot number 51
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Håvard Vikhagen Uten tittel, ca 1985
    Olje på lerret, 54x73 cm
    Signert med initialer nede til venstre: H. V.
    Lot number 52
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2012
    Olje på lerret, 107x102 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 2012
    Lot number 53
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Inger Sitter Komposisjon, 1982-83
    Olje på lerret, 180x158 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sitter 83
    Lot number 55
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR