Hans Fredrik Gude "Ved Christianiafjorden" 1874
    Olje på lerret, 62 x 105 cm
    Signert og datert nede til høyre: HF Gude 1874
    Lot number 18
    900 000 - 1 000 000 NOK
    95 337 - 105 930 EUR
    82 750 - 91 944 GBP
    106 524 - 118 360 USD

    Hammer price 850 000 NOK

    Hans Heyerdahl "Badende gutter" 1907
    Olje på lerret, 84 x 101 cm
    Signert og datert nede til venstre: Heyerdahl 07
    Lot number 69
    450 000 - 550 000 NOK
    47 669 - 58 262 EUR
    41 375 - 50 569 GBP
    53 262 - 65 098 USD

    Frits Thaulow Snømåking
    Olje på lerret, 60 x 100 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 32
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Jakob Weidemann "Nordlyset" 1966
    Tempera på lerret, 150 x 114 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann 66
    Lot number 52
    350 000 - 450 000 NOK
    37 076 - 47 669 EUR
    32 180 - 41 375 GBP
    41 426 - 53 262 USD

    Hammer price 300 000 NOK

    Carl Vilhelm Holsøe Interiør med kunstnerens hustru
    Olje på lerret, 64 x 57 cm
    Signert nede til høyre: C Holsøe
    Lot number 41
    300 000 - 500 000 NOK
    31 779 - 52 965 EUR
    27 583 - 45 972 GBP
    35 508 - 59 180 USD

    Christian Krohg Oda i lampelys
    Olje på lerret, 63 x 47 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg
    Lot number 27
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Frits Thaulow "La rivière"
    Olje på lerret, 49 x 60 cm
    Lot number 33
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Hammer price 220 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled (Sad Cockmonster) 2008
    Olje på lerret, 300 x 200 cm
    Lot number 77
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Bjarne Melgaard Untitled (Hey, let's fuck up totally) 2002
    Olje på lerret, 160 x 120 cm
    Lot number 15
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Jakob Weidemann "Det første grønne" 1992
    Olje på lerret, 130 x 120 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 92
    Lot number 71
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Adolph Tidemand "Brevet fra Amerika" 1847
    Olje på lerret, 16 x 18 cm
    Signert og datert nede til venstre: A. Tidemand 1847
    Lot number 37
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    José Gallegos Y Arnosa Kanalmotiv fra Venezia, 1883
    Olje på plate, 40 x 25 cm
    Signert, stedsbestemt og datert nede til høyre: J Gallegos Venezia 83
    Lot number 83
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR