Jacob Steen Kandisskål
    Rokokko. Sølv. Christiania, ca. 1790
    Oval form. Dreven blomsterdekor. Mesterstemplet fire ganger under bunnen.
    Lot number 24
    12 000 - 14 000 NOK
    1 300 - 1 500 EUR
    1 100 - 1 300 GBP
    1 400 - 1 700 USD

    Anders Jensen Busted Tekanne
    Régence. Sølv. Fullstemplet for Aarhus, 1745
    HØYDE 15 cm
    Lot number 25
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Wale Mestemaker Kroneskje
    Renessanse. Sølv. Bergen. Ca. 1650.
    Mesterstemplet på baksiden av skaftet. LENGDE 14 cm
    Lot number 23
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Roar Wold "Høstnatt" 1986
    Olje på lerret, 87 x 57 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 68
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Olav Strømme Bybilde, 1962
    Olje på lerret, 81 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: O.Strømme 62
    Lot number 50
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 44 000 NOK

    Bård Breivik "Troféer II" (nr 1) 2001
    Epoxy og lakk, HØYDE 29 cm
    Fra serien "Troféer II" (nr 1) 2001
    Lot number 16
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled (Gay Curators), 2002
    Akvarell og blandingsteknikk på papir, 25 x 30,5 cm
    Signert nede til venstre: Melgaard
    Lot number 56
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Marianne Heske "Avalanche" 1989
    Videomaleri på håndlaget papir med glassperler, 58 x 45 cm (L)
    Signert og datert nede til venstre: Marianne Heske -1989
    Lot number 17
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Kåre Kivijärvi "Trålegaster i ishavet" 1960
    Silver gelatin, 30 x 24 cm
    Lot number 47
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Harald Fenn "Rekonstruksjon" 2000
    Olje på plate, 135 x 135 cm
    Titulert, signert og datert verso: H Fenn 2000
    Lot number 43
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Thorolf Holmboe Aftenstemning, Kjøsterudgården, 1922
    Olje på lerret, 85 x 100 cm
    Signert og datert nede til venstre: Thorolf Holmboe 1922
    Lot number 26
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    John Olav Riise Uten tittel
    Silver gelatin, 26,5 x 35 cm
    Lot number 53
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR