Thorolf Holmboe Aftenstemning, Kjøsterudgården, 1922
    Olje på lerret, 85 x 100 cm
    Signert og datert nede til venstre: Thorolf Holmboe 1922
    Lot number 26
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Christian Krohg Oda i lampelys
    Olje på lerret, 63 x 47 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg
    Lot number 27
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Sujata Bajaj "Memories" 2001
    Akryl på lerret, 100 x 100 cm
    Signert, titulert og datert verso: Sujata Bajaj 2001
    Lot number 28
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Kjell Pahr-Iversen "Titan tistler" 2000
    Olje på lerret, 121 x 121 cm
    Signert, tirtulert og datert verso: Kjell Pahr-Iversen - 00
    Lot number 29
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Vanessa Baird Uten tittel
    Pastell på papir, 106,5 x 78 cm
    Fra serien "Uten å tro på ideer lever kuene fra dag til dag" 1994-1995
    Lot number 30
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Steinar Jakobsen "Street Eclipse / Elisabeth" 2004
    Olje på plexiglass, 94 x 126 cm
    Signert, datert og titulert verso: Steinar Jakobsen Street Eclipse 2004
    Lot number 31
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Frits Thaulow Snømåking
    Olje på lerret, 60 x 100 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 32
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Frits Thaulow "La rivière"
    Olje på lerret, 49 x 60 cm
    Lot number 33
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Hammer price 220 000 NOK

    Arne Kavli Fluktstolen
    Olje på lerret, 68 x 83 cm
    Signert nede til høyre: A-Kavli
    Lot number 34
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Arne Kavli Sommerdag ved Rønnes
    Olje på lerret, 70 x 80 cm
    Signert nede til høyre: A. Kavli
    Lot number 35
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Axel Ender Kvinner i samtale, Hvalstad 1881
    Olje på plate, 32 x 24 cm
    Signert og datert nede til venstre: Axel Ender Hvalstad 81
    Lot number 36
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Adolph Tidemand "Brevet fra Amerika" 1847
    Olje på lerret, 16 x 18 cm
    Signert og datert nede til venstre: A. Tidemand 1847
    Lot number 37
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Hammer price 150 000 NOK